1. Anasayfa
 2. ANA SAYFA

5. MEVSİM ETKİNLİĞİ- Hayal Dünyasına Yolculuk


0

5. MEVSİM ETKİNLİĞİ

Mutlu günler!

Bugün  size yepyeni bir etkinlik sunumu yapacağım ama öncesinde biraz sohbetleşelim. Sohbetleştiremediğimiz kimseler kalmasın :)

Etkinliği hayal dünyasına yolculuk adı ile sunuyorum. 5. Mevsim isimli bu etkinlik gerçekte olmayan bir durumu hayal etmemizi sağlayacak. Çocukların en sevdiği konudur mevsimler. En sevdiğin mevsim hangisidir, sorusunun ise sürekli değişen cevabı vardır.  Kartopuyla oynamayı çok sever minikler, o yüzden en sevdiği mevsim kış olur. Kıştan sıkılır, üşür ve hobba diğer mevsime geçer. Aslında ben piknik yapmayı özledim, en sevdiğim mevsim yaz, deyiverir. İnsanın doğasında sıkılganlık olmasından ötürü sevdiklerimizden bile kısa süreliğine vazgeçebiliyoruz, çocuk da olsak…

Ülkemizde her mevsimi doyasıya yaşıyoruz. Beyazın en dolusunu, yeşilin her tonunu, turuncunun kırmızı ile dans coşkusunu, ilkbaharda çiçeklenen muhteşem gök kuşağı tutkusunu.. Kim sevmez ki bu güzelliği? Çocuklar bayılır bu eşsiz manzaralara…

Çocuklara mevsimleri anlatırken ağaçların farklı kıyafet giydiğini söyleriz, mevsimlerin pekişmesi için.. 1. mevsim olan ilkbaharda ağaçlar pembe kıyafet giyer… Bazı ağaçların pembenin daha açık tonunda elbise seçtiğini bunların beyaza yakın olduğunu da ekleriz.

ilkbahar mevsimi
okul öncesi etkinlik

2. mevsim yaz mevsimidir ve yazın ağaçlar en çok yeşili sever. Hem de yeşilin her tonunu görebiliriz üstlerinde.

yaz mevsimi
okul öncesi mevsimler etkinliği

3.Mevsim sonbahardır; bu mevsimde ağaçlar turuncu, kırmızı ve sarı karışımını tercih ederler. Bu karışımı biz daha çok turuncu olarak görürüz.

sonbahar mevsimi
okul öncesi – sonbahar etkinliği

Veee geldik finale; bu mevsim kıştır, soğuktur, ıslaktır ama bembeyazdır. Tertemizdir. Ağaçlar gelinlik giymiş gibidir.

kış mevsimi

İşte mevsimleri bitirdik… Ben burda bitsin istemiyorum.

Geçenlerde sonbahar hazırlığı için yıkadığım bütün çamaşırları ütülerken müzik dinlemek istedim.  Murat Güneş 5. Mevsim şarkısı çıktı. Aaa dedim, bu ne güzel bir şarkı… Aklıma süper bir etkinlik oluşturma fikri geldi. Hemen oğluma danıştım. Sonuçta çocuk gözüyle bakmak en mühim olanı. Oğlumun beğenisi ile çalışmalara başladım. Eğer okul öncesi öğretmeni iseniz, aklınız fikriniz etkinlik üretimine çalışıyor. :) Bu mesleği seçtiğim için çok şanslıyım. Kesinlikle okul öncesi öğretmenliği tam benlik ;)

Evet etkinliğin adı 5.Mevsim ama şarkıdakinden biraz farklı…

Etkinliği scamper sayfasına da çevirebilirsiniz. Bu şekilde bütünleştirilmiş etkinlik olacaktır. Ya da hikaye tamamlama şeklinde sunabilirsiniz. Onu da sizin hayal gücünüze bırakalım. Çünkü biz de KIRTKIRTLA ekibi olarak farklı şekillerde uyguluyoruz.

5.mevsim şarkısını dinlemeyenler için şuraya bırakayım :)

DİĞER ETKİNLİKLERİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN ;)

Başka etkinliklerde görüşmek üzere sevgiyle kalın ve hep renklerle :)

TEPKİNİZ
 • 1
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  sevd_m
  SEVDİM
 • 0
  e_lend_m
  EĞLENDİM
 • 0
  _z_ld_m
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  _a_irdim
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  kizdim
  KIZDIM
İlginizi Çekebilir
kırtkırtla_sayılar _2_kırtkırtla