1. Anasayfa
 2. ANA SAYFA

Albert Eınsteın – Minikler İçin Anılar


0

Einstein ve Şöförü

Başıktan da anlaşılacağa üzere, Einstein’in bir şöförü varmış. Şöförü ona o kadar benziyor, o kadar benziyormuş ki. Artık bu benzerlikten midir nedir bilinmez, Einstein şöförünü acayip de severmiş. Onunla her şeyini paylaşırmış, her şeyini anlatırmış. Bir nevi kankalarmış. Sadece özel mevzuları deği, bilimsel konuları da anlatırmış. Şöförü, Einstei’ı her defasında pür dikkat dinler, aklına takılan soruları da sorarmış.

Bir gün Einstein, şöförünü yanına çağırıp , kendini çok iyi hissetmediğini, onun gidip kendi yerine konferans  vermesini istedi ve ekledi; ” Sana güveniyorum, ben de arka sıralardan seni izleyeceğim” dedi.

Şöförü Einstein’i yüzlerce defa dinlemişti. Konferansa gitti ve bildiklerini anlattı. Tam her şey yolunda gitti derken, dinleyicilerden biri, şöföre öyle bir soru sordu ki, şöförün bilmesine imkan yoktu. Şöför de şöyle cevap verdi

“Bunu bilmeyecek ne var, buna arka sıralarda oturan şöförüm bile bilir, ona sorun isterseniz.”

Einstein’in Tasarladığı Buzdolabı

Einstein bir gün gazetede bir haber gördü. Bu haber onu o kadar üzdü ki, hemen harekete geçti. Habere göre, bir aile buzdolabından sızan soğutucu gaz nedeniyle hayatını yitirmişti. Einstein bunu duyar duymaz,hemen çalışmalara başladı. Veen sonunda buzdolabı için güvenle kullabileceğimiz bir eneji oldu.

TEPKİNİZ
 • 1
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  sevd_m
  SEVDİM
 • 0
  e_lend_m
  EĞLENDİM
 • 0
  _z_ld_m
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  _a_irdim
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  kizdim
  KIZDIM
İlginizi Çekebilir
En İyi 10 Animasyon