1. Anasayfa
 2. ÜST PANEL

ALGORİTMA OYUNU-1


0

Algoritma ne demek?

Okul öncesi algoritma etkinlikleri

Algoritma bir sorunu çözmek veya belirlenmiş bir amaca ulaşmak için tasarlanan yola, takip edilen işlem basamaklarına denir. Açıkça belirtilmiş bir başlangıcı ve  sonu olan işlemler toplamıdır aslında. Amaca ulaşmak için işlenecek çözüm yolları ve sıralamaları belirlenir ve algoritma bu sırayı takip ederek en mantıklı çözüme ulaşır. Burada amaçlanan çocuklarımızın algoritmik düşünce yetisine sahip olması ve bu yeti ile olayları olumlu olumsuz yönleriyle kurgulayabilmesidir.

Aslında günlük yaşamımızda farkında olmasak da; örneğin bir keki yaparken yaptığımız sıralı işlemler bile algoritmanın bir örneğidir.Hepimizin farkında olarak ya da olmayarak kullandığı algoritmik düşünce yapısı bizim yaşamımızı oldukça kolaylaştırıyor.

Algoritmik düşünce yetisi nasıl kazandırılır?

Çocuklarımıza kendi kahvaltısını hazırlamak ya da dişlerini fırçalamak gibi günlük yaşam becerileri içerisinde onun kendi algoritmasını oluşturmasına destek olabilirsiniz.Burada çocuğunuz yapılacak işlemleri sıraya koymayı öğrenecek ve bu şekilde kazandığı algoritmik düşünce yetisi sayesinde olayları artıları ve eksileri ile değerlendirip olayı hızlı doğru şekilde bitirmeyi planlayacaktır.

Algoritmik Temelli Dikkat Geliştirici Aktiviteler

Bu sayfada ise algoritmik düşünce yetisinin gelişimine yönelik destekleyici ve keyifli etkinlikler yer almakta.Çocuklar bu şekilde bir şeylerin keşfedilmesini istenen etkinliklerde oldukça keyifli ve heyecanlı oluyorlar.

TEPKİNİZ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  sevd_m
  SEVDİM
 • 0
  e_lend_m
  EĞLENDİM
 • 0
  _z_ld_m
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  _a_irdim
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  kizdim
  KIZDIM
İlginizi Çekebilir