1. Anasayfa
 2. ANA SAYFA

BaBaLaR GüNü – Çerçeve


0

babalar günü çerçeve babalar günü çerçeve babalar günü çerçeve babalar günü çerçeve babalar günü çerçeve babalar günü çerçeve babalar günü çerçeve

 

 

“HERKESİN BİR BABASI VARDIR” boyama sayfası için tıklayın.

CANIM BABAM ÇERÇEVE için tıklayın.

BABALAR GÜNÜ BOYAMA SAYFALARI için tıklayın.

BABALAR GÜNÜ BOYAMA SAYFALARI 2 için tıklayın.

BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN tebrik yazıları için tıklayın .

BABALAR GÜNÜ KARTI için tıklayın.

BABALARIN KALBİNDE ÇOCUKLARI İÇİN KOCAMAN BİR YER VARDIR (kız) boyama sayfası için tıklayın.

BABALARIN KALBİNDE ÇOCUKLARI İÇİN KOCAMAN BİR YER VARDIR (erkek) için tıklayın.

 

 

neden kutlanır sorusu babalar gününün yaklaşmasıyla insanlar tarafından merak edilmeye başlandı. Her yıl haziran ayının ilk haftası kutlanan babalar günü bu yıl 17 Hazirana denk geliyor.  Tüm dünyada coşkuyla kutlanan babalar günü neden kutlanır sorusunun cevaplarını sizler için araştırdık. İşte bu yıl 17 Haziranda kutlanan babalar gününün önemi ve tarihçesi…

Babalar günü neden kutlanır?

Sonora Smart Dodd bir Amerikan iç savaşçısının kızıdır. Dodd’un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü.  Hal böyle olunca Dodd anneler günü gibi babalarında bir günü olması gerektiğini düşünmüştü. Haziranın 5’inde babasının doğum günüydü ve bu günün babalar günü olarak ilan edilmesi için tüm çalışmalara başlamıştı. Ancak yaptığı onca çalışmalara rağmen tarih yetişmemiş,  kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir. 

Bu nedenden dolayı babalar günü haziran ayında kutlanmaktadır. Babalar günü ilk olarak 19 Haziran 1910’da Washington‘un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 

1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon’ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD‘de resmi tatil ilan edilmiştir. 

 

Okumaya Devam Et
TEPKİNİZ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  sevd_m
  SEVDİM
 • 0
  e_lend_m
  EĞLENDİM
 • 0
  _z_ld_m
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  _a_irdim
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  kizdim
  KIZDIM
İlginizi Çekebilir