1. Anasayfa
 2. ÜST PANEL

BAKAN SELÇUK: ÖĞRENCİLERE İŞ GARANTİSİ VE MAAŞ VERECEĞİZ

Tekirdağ'da düzenlenen 'Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları'nda konuşan Bakan Selçuk, "Öğrencilere iş garantisi ve maaş vereceğiz, mezunların 3 yıl boyunca sigortasını ödeyeceğiz" dedi.


0

Tekirdağ’da düzenlenen ‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları’nda konuşan Bakan Selçuk, “Öğrencilere iş garantisi ve maaş vereceğiz, mezunların 3 yıl boyunca sigortasını ödeyeceğiz” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tekirdağ ziyareti kapsamında merkez ilçe ve Malkara’da ‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları’ gerçekleştirdi.

Bakan Selçuk buluşma toplantısında, “Örneğin Türkiye’de ciddi bir ahşap oyuncak ithalatı gördük. Niye ithal ediyoruz dedik. Biz 4 tane okul açtık. Orada üretip, Türkiye’ye satışını yapacağız. Dünyaya satış için 10 tane daha açacağız. Turizm liselerinde eğitim sezonla birlikte yani Nisan’da başlayacak. Oteller okul olacak, belli standartları koyacağız, öğrencilere iş garantisi ve maaş vereceğiz, mezunların 3 yıl boyunca sigortasını ödeyeceğiz” dedi.

‘2040 KIRILMA YILI OLACAK’

Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde öğretmen ve yöneticilerle buluşan Bakan Selçuk, yeni çağın farklı bir beceri seti gerektirdiğine işaret ederek 2040 yılına yaklaşırken dünya tarihinin büyük bir kırılma ile yüz yüze geleceğini belirtti.

Bakan Selçuk, “2040’ta bugün ilkokula başlayan çocuklar, iş hayatına atılacak. Bu çağ, kapatın defterleri kitapları hafızanız güçlü mü diyen bir eğitim sistemi değil; sorun çözme becerileri, ekip çalışmasına yatkınlık, akıl yürütme. Çocuklarımızı buna hazırlayacağız” dedi.

TEKİRDAĞ/İHA

 

Okumaya Devam Et
TEPKİNİZ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  sevd_m
  SEVDİM
 • 0
  e_lend_m
  EĞLENDİM
 • 0
  _z_ld_m
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  _a_irdim
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  kizdim
  KIZDIM
İlginizi Çekebilir