1. Anasayfa
 2. ANA SAYFA

KÖPEK


0
BU HAYVANLAR BİR ALEM – KÖPEK

KÖPEK

Merhaba arkadaşlar. Beni hepiniz görür görmez hemen tanırsınız. İnsanların sadık dostu olarak bilinirim . Sevdiğim insanlarla oyun oynamayı ve vakit geçirmeyi çok severim. Hadi size bir ip ucu vereyim. Hav hav der kemik yemeyi çok severim.Evet bildiniz . Ben köpek .

Bugün sizle tanışacağım için çok heyecanlıyım .Biraz size kendimden ve akrabalarımdan bahsedeyim. Biz insanlarla dost olalı çok uzun zaman olmuş. Binlerce yıl önce insanlar bizleri evcilleştirmiş .O günden sonra yolumuz hiç ayrılmamış.

Biz köpekler dünyanın nereyse her yerinde yaşayabiliriz. En kalabalık olduğumuz ülke ise Amerika’dır. Dünya genelinde çok fazla türe sahibiz.Her birimizin benzer özelikleri olduğu gibi bizi birbirimizden ayıran özelliklerimiz de var .Sizlerin parmak izlerinizin birbirinizden farklı olduğu gibi bizimde burun izlerimiz farklıdır.

Biz köpekler zeki hayvanlarız . İyi eğitilirsek yaklaşık 250 tane kelimeye tepki verebiliriz. İnsanlar gibi bizde yüz ifadelerine bakarak ne hissettiğinizi anlayabiliriz. Çok iyi koku alırız ve iz süreriz. Bu özelliğimizle insanlara bir çok konuda yardımcı oluruz.Sahibimize karşı çok bağlıyızdır. Tehlike de olduğunu hissedersek hemen korumaya geçeriz.

Biz köpekler  hakkında öğreneceğin daha çok bilgi var.Ama şimdi benim gitmem gerekiyor. Sahibimle beraber yürüyüşe gideceğiz. Gitmeden sana söylemek istediğim bir şey daha var. Bazı insanlar biz köpeklere çok kötü davranıyor. Bu beni ve arkadaşlarımı çok üzüyor. Sen bize iyi davran ve çevrendekilerden de bunu iste olur mu?

BU DÜNYA HEPİMİZİN VE BİZ BERABER YAŞARKEN DAHA GÜZELİZ.

Okumaya Devam Et
TEPKİNİZ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  sevd_m
  SEVDİM
 • 0
  e_lend_m
  EĞLENDİM
 • 0
  _z_ld_m
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  _a_irdim
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  kizdim
  KIZDIM
İlginizi Çekebilir