1. Anasayfa
 2. ANA SAYFA

ÇaK BiR eTKiNLiK – Sınıf içi etkinlikler (@enesliburak)


0

Merhabalar ;)

Bugün ÇAK BİR ETKİNLİK köşemizde @enesliburak sayfasının sahibi Saime öğretmenimiz var.

SAYFASINI ZİYARET ETMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN ;)

Öğretmenimize etkinliklerini bizimle paylaştığı için teşekkür ediyoruz.

Şimdi etkinlikleri incelemeye başlayalım :)

Burada kendi etkinliğini kendin yap prensibiyle oluşturulmuş bir etkinlik var. Etkinliğimiz toplanan çiçeklerden kolye yapımı. Bu etkinlikle ilgili başka bir paylaşımımız olmuştu. Ayrıntıları orada bulabilirsiniz. Lütfen tıklayın.

Çim Adam etkinliğine farklı bir bakış açısı sunulmuş bu etkinlikte. Her çocuğun kendi fotoğrafı kullanılarak sevimli bir anı olarak kalabilecek bu etkinlik  çocuklar tarafından çok sevilmişe benziyor.

Dışarıda oyun oynamak için illa okul dışarıda gününü bekleyecek değiliz ya?  İşte bir etkinlik nasıl oyun etkinliği ile bütünleştirilir sorusunun yanıtı. 

Ben bu etkinliğe bayıldım.. Yeşil soğan nasıl yetişir diye sorsaydı öğretmenimiz ve yanıtını verselerdi böyle kalıcı bir öğrenme olur muydu? En güzel öğrenme çeşitlerinden değil mi yaşayarak öğrenme.. Sonunda salata olan bu soğanların çocuklarda yaşattığı mutluluğu görememek ne mümkün?

Anneler günü için zarif bir hediye yapımı.. Hediyeni kendin tasarla etkinlikleri favoriler arasında!

Tüketmeye alıştığımız ürünlerin evde ya da okulda yapıldığını görmek de çocuklara ayrı bir tecrübe kazandırıyor. Ben pizzanın evde yapılabildiğini öğrendiğimde çok şaşırmış ve mutlu olmuştum. O günden beri de pizza benden sorulur :)

Sınırlı boyamayı sevmeyen çocuklara sınırlı çizim hem de pipet keyfiyle :)

Bugün kendini nasıl hissediyorsun? Bu panodan evlere de lazım değil mi sizce de? Çocukların duyguları pek değişmese de anne babalarınki doların inişi yükselişi hesabı sürekli hareket halinde :)

Boy etkinlikleri de çocuklarda ölçmeye karşı farkındalık oluşturduğu için bence tercih edilmesi gereken ama pek de tercih edilmeyen türden..

Sayı panosunda çiçek, böcek, meyve, sebze gördünüz.Ya böylesini? Çok orijinal değil mi?

Bu harika etkinlikler için öğretmenimize yeniden teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

TEPKİNİZ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  sevd_m
  SEVDİM
 • 0
  e_lend_m
  EĞLENDİM
 • 1
  _z_ld_m
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  _a_irdim
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  kizdim
  KIZDIM
İlginizi Çekebilir
veli bülten