İlginizi Çekebilir
HAYVANLAR HAKKINDA BİLGİ
  1. Ana Sayfa
  2. ANA SAYFA
  3. ÇARPIŞAN ÇOCUKLAR

ÇARPIŞAN ÇOCUKLAR


Merhabalar!

Bu yazıyı okuyorsanız evde ya da okulda çocuklarla eğlenceli vakit geçirmek için farklı oyunlar arıyorsunuz demektir :)

Evettt! Oyunumuzu hemen tanıtalım. Oyunun orjinal bir ismi var mı bilmiyoruz. Ama biz bu oyun için “ÇARPIŞAN ÇOCUKLAR” ismini kullandık. Tabi isterseniz farklı isimler de kullanabilirsiniz hem de isterseniz üretici zekanızla dilediğiniz ismi ;)

Oyun için ihtiyacımız olan malzemeler 1 çocuk için; 1 adet büyük beden tişört ( baba tişörtü), 2 adet yastık. Tişörtü giyen çocuğumuzun bir ön taraftan yastığı bir de arka taraftan yastığı tişörtün içine koyuyoruz. Sonra ne mi yapıyoruz. Doyasıya eğlenceee! 

Çarpış, düş. Sonra tekrar.. sonra tekrar.. vee yinee..

Eğlencenin tadını çıkar :)

Yalnız yedek kıyafet yazmayı unutmayayım. Çocuklar eğlencenin tadını öyle güzel çıkarıyorlar ki sonrasında ter su içinde kalıyorlar. Oyun bitiminde kurulanma bölümüne dikkat etmezsek aman eğlence hastalığa yerini bırakır. Neyse uzatmayayım hadi oyun oynamaya ;)

Görüntünün olası içeriği: iç mekan

 

Çocuk Gelişiminde Oyunun Önemi

Oyun oynamak çoğu zaman sadece eğlence olarak algılansa da, çocuk gelişiminde oldukça önemli bir yere sahiptir. Oyun oynayan çocuklar problem çözme becerilerini geliştirerek kendi yeteneklerini keşfederler. Zihinsel, duygusal, fiziksel ve sosyal gelişim oyunun çocuğun gelişimine olan etkilerinin en önemli faktörleridir. Çocuklar, günün belirli saatlerini oyun oynayarak geçirmelidirler. Bu sürece sizin de dahil olmanız, çocuğunuzla kurduğunuz iletişimin güçlenmesini sağlayacaktır.

Oynayarak öğrenme çocukların zihinsel gelişimini için önemlidir

Oyun fiziksel gelişimi destekler

Çocuklar için oyunun önemi ve duygusal gelişim

 

Yorum Yap

Yorum Yap