1. Anasayfa
 2. BİLİŞSEL GELİŞİM

ÇİZGİ ÇALIŞMALARI-11


0

Hayvanları Yiyeceklere Götür  Çizgi Çalışmaları-11

Bu çizgi çalışması iki doğru arasından çizgi çizme çalışması olarak adlandırılır, çocuklardan istenen belirlenen çizgiler arasında çizgi çizmeleri ve sınırları belirleyen çizgilere değmemeleridir. Görsel özelliği fazla olan bu çizgi çalışması ile çocuklarınız sıkılmadan, eğlenerek motor becerilerini geliştirecek ve sınırlar arasında çizgi çizmeyi öğrenecektir. İki doğru arasından çizgi çizme çalışmaları okul öncesi eğitim 3. Ve 4. Yaş grupları için idealdir ve bu yaş çocuklar için önerilir.

Çizgi çalışmaları eğitimin başlangıç ve temel çalışmalarıdır.

Her şey çizgi ile başlar. Hem okul öncesi eğitimde, hem de ilköğretim eğitiminde çizgi çalışmaları oldukça önemlidir ve başlangıçtır.
Okul öncesi eğitimin 2 yaş gruplarından başlayarak ilköğretim 1. Sınıfa kadar yaş ve sınıf özelliklerine bakılarak hazırlanan birçok çizgi çalışması mevcuttur. Bu çalışmalar ile çocuklar birçok özelliklerini geliştirir ve kendilerini yetiştirir.

Okul Öncesinde Çizgi Çalışması

Okul Öncesi eğitimin ilk yıllarında çizgi çalışmaları çocukların kalem tutmayı öğrenmeleri ve parmak kaslarını geliştirmeleri amaçlı kullanılmaya başlamaktadır. İlerleyen yıllarda motor becerilerinin ve kontrollerinin gelişmesi için kullanılan çizgi çalışmaları ilköğretimin başlaması ile de okuma yazmaya hazırlık çalışmaları olarak kullanılmaktadır.

Onlarca Çalışma Burada

www.kirtkirtla.com  internet sitesinin kurulma amaçlarının başında okul öncesi eğitimi göremeyen çocukların eğitimlerine katkıda bulunmak gelmektedir, zira bir okul öncesi eğitim kurumunda öğrenim gören çocuklar bu kaynaklara kolaylıkla ulaşabilmektedirler. Anne ve babalar web sitemizde yer alan çizgi çalışmalarının çıktılarını alıp çocuklarına ulaştırabilirler ise onlar da çocuklarını diğer çocuklardan geri kalmamasını ve kendini geliştirmelerini sağlayabilirler. Bunun için tek yapmanız gereken çocuğunuzun yaşına ve gelişim durumuna uygun çalışmaları bilgisayarlarınıza ücretsiz olarak indirmek ve çıktısını almaktır.

Artık okul öncesi eğitim kaynakları için hem paranızı, hem de zamanınızı fazla fazla harcamanıza gerek yok, biz sizin için gerekeni yaptık. Resmi İndir’i tıklayın, açılan resimde resim üzerinde sağ tıklatın ve resmi farklı kaydet deyin, Tüm yapmanız gereken bu…

 

TEPKİNİZ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  sevd_m
  SEVDİM
 • 0
  e_lend_m
  EĞLENDİM
 • 0
  _z_ld_m
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  _a_irdim
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  kizdim
  KIZDIM
İlginizi Çekebilir