1. Anasayfa
 2. BİLİŞSEL GELİŞİM

ÇİZGİ ÇALIŞMALARI


0

Kayakçıyı Bitişe Götür-6

ÇİZGİ ÇALIŞMALARI
ÇİZGİ ÇALIŞMALARI

Okul öncesi dönem beyin gelişiminin ve sinaptik bağlantıların kurulma oranının en yoğun ve hızlı yaşandığı dönemdir. Beyin gelişimi çocuğun bilişsel, dil, motor, sosyal ve duygusal gelişimi için güçlü bir zemin oluşturur. Bu nedenle çocuklar özellikle okul öncesi dönem olarak adlandırılan yaşamın ilk altı yılında çok hızlı büyürler.Bu gelişim alanlarında şaşırtıcı bir hızla yetkinleşirler. Böylece çocuğun kendi potansiyelini gerçekleştirmesinin ve
toplumun üretken bir bireyi olabilmesinin yolu açılmış olur. Beyin okul öncesi dönem boyunca hızlı geliştiği için bu dönem, beynin çevresel etkilere en açık olduğu dönemdir. Bu kapsamda çevre, çocuğun gelişimini ve öğrenme motivasyonunu derinden etkiler.

Bu sayfada www.kirtkirtla.com un amacı ;

okul öncesi dönem çocuklarının oldukça dikkatini çekecek ve sıkılmadan, seve seve yapacakları, bol görsel olan çizgi çalışmalarımızı bulabilirsiniz.

Çizgi çalışmaları hem okul öncesi dönemde hem de okul döneminin başlangıç evrelerinde çocuğunuza yardımcı olacak çalışmalardır. Çizgi çalışmaları çocuğunuzun kalem tutmasını ve kalemi düzgün kullanmasına yardımcı olur. Çizgi çalışmaları el ve kol kaslarına hakimiyetini , bu kasları güçlendirir. Dikkati artırır. Bu güne kadar serbest bir şekilde kalem kullanıp karalama yapan çocuğunuzu disipline eder, koyduğu kurallar ile çocuğunuzun kurallara uymasını öğretir.

Kayak pisti şeklinde kompozise edilmiş çizgi çalışması sayfaları daha çok 3 yaş ve 4 yaş grubu çocukları için uygundur. Bu yaş grublarının motor gelişimleri ve becerileri dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Kayakçıyı bitişe götür çizgi çalışmalarında çocuklarınızın amacı;

başlangıç noktasında bulunan kayakçının önünden başlayıp bitiş noktasına kadar giden yol arasından, çizgilere değdirmeden çizgi çizmek ve görevi tamamlamaktır.

www.kirtkirtla.com ekibi tarafından tamamen özgün ve 3 ve 4 yaş çocuklarının gelişim özellikleri düşünülerek hazırlanmıştır. Bu grup çizgi çalışmalarını bilgisayarlarınıza ücretsiz olarak indirebilir ve yazdırarak çocuklarınızın gelişimlerine katkıda bulunabilirsiniz.

Ayrıca bu çalışmalar okul öncesi öğretmenleri için de oldukça etkili bir ek kaynak olabilir.

 

 

 

 

Okumaya Devam Et
TEPKİNİZ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  sevd_m
  SEVDİM
 • 0
  e_lend_m
  EĞLENDİM
 • 0
  _z_ld_m
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  _a_irdim
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  kizdim
  KIZDIM
İlginizi Çekebilir