1. Anasayfa
 2. BİLİŞSEL GELİŞİM

ÇÖP ŞİŞLE PİPET TAŞIMACA


0

Merhabalar..

KIRTKIRTLA OYUN ÖNERİSİ : ÇÖP ŞİŞLE PİPET TAŞIMACA

Pipetler 5 cm olacak şekilde kesilir.  Çocuklar kendilerine verilen çöp şişleri ağızlarında tutarak pipetleri çöp şişe takmaya çalışırlar. Pipeti takanlar kendi kutularına alırlar. 

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

ÇÖP ŞİŞLE PİPET TAŞIMACA

Çocuk Gelişiminde Oyunun Önemi

Oyun oynamak çoğu zaman sadece eğlence olarak algılansa da, çocuk gelişiminde oldukça önemli bir yere sahiptir. Oyun oynayan çocuklar problem çözme becerilerini geliştirerek kendi yeteneklerini keşfederler. Zihinsel, duygusal, fiziksel ve sosyal gelişim oyunun çocuğun gelişimine olan etkilerinin en önemli faktörleridir. Çocuklar, günün belirli saatlerini oyun oynayarak geçirmelidirler. Bu sürece sizin de dahil olmanız, çocuğunuzla kurduğunuz iletişimin güçlenmesini sağlayacaktır.

Oynayarak öğrenme çocukların zihinsel gelişimini için önemlidir

Oyun fiziksel gelişimi destekler

Çocuklar için oyunun önemi ve duygusal gelişim

ÇÖP ŞİŞLE PİPET TAŞIMACA

 

ÇOCUKLARLA EĞLENCELİ VAKİTLER GEÇİRMEK İSTER MİSİNİZ? OYUN ÖNERİSİ , OKULDA OYNANABİLECEK OYUNLAR , GRUP OYUNLARI , OKUL ÖNCESİ OYUNLAR , OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLER , KIRTKIRTLA

 

ÇİNDE NE VAR ?

     Oyunun hazırlığı minik bir nesnenin kağıtlarla lahana gibi kat kat sarılması ile başlar. Çocuklar halka oluşturur. Müzik açılır. Müzik eşliğinde lahana gibi olan nesne elden ele gezer. Müzik durduğunda kimin elinde kalırsa o kişi lahananın yani sarılan kağıdın bir katını  açar. Saklanan nesne bulunana kadar oyun devam eder.

Acaba içinde ne var? sorusunu soran çocukların heyecanları oyuna olan ilgilerinin artmasını sağlamaktadır.

 

TEPKİNİZ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 1
  sevd_m
  SEVDİM
 • 0
  e_lend_m
  EĞLENDİM
 • 0
  _z_ld_m
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  _a_irdim
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  kizdim
  KIZDIM
İlginizi Çekebilir
okul-öncesi-tangram-4