1. Anasayfa
 2. ETKİNLİKLER

DIŞARI OYUNLARI – Tebeşirle Boyama


0

TEBEŞİRLE RESİM ÇİZME

Merhabalar Değerli Okuyucularımız…

Cevabı upuzuuuun olan, “Tatil nasıl gidiyor?” sorusunu sormayacağım size. Kişi kendinden bilirmiş sonuçta. Eveeeeet, bugün sizinle yine dışarı etkinlikleri hakkında sohbet edelim. Havalar oldukça sıcak, evde oturmak mı yoksa parklarda dolaşmak mı daha iyidir, merak edilen soruydu bu :) . Biz hava serinliğinde dışarı çıkmayı tercih ediyoruz. Ben akşam saatlerinde üşüyerek yürümeyi de çok sevenlerdenim ama çocukların uyku saatine denk geldiğinden bu yürüme işi hep erteleniyor maalesef. 

Geçenlerde kırtasiyeden bir kutu tebeşir almıştık. Bu tebeşirleri ve çeşitli şekillerdeki nesneleri çocukların eline tutuşturup, “Hadi yerlere resim yapalım.” dedim. İlk düşündüler.. Biraz daha düşündüler.. Ve biraz daha :)

Sonuçta akıllarına hiçbir şey gelmedi. Bu gerçekten çok kötüydü. Hadi hayal edelim, hadi resim çizelim, hadi oyun oynayalım gibi cümleler bu zamanın çocukları için pek değerli değiller. Üreticiliği seven bir nesilden , üreticilikten haberdar olmayan bir nesle doğru gidişimiz.

Neyse artık bu sorunu ben burada çözmeye çalışsam ne değişecek. Sorunu değerli pedagog, sosyolog ve psikologlarımıza havale ederek devam ediyorum. O uzun düşünme evresinden sonra mecburen kendi fikirlerimi söyledim. Belki bir kardan adam olabilirdi çizdiğimiz. Kardan adam başlangıcımız oldu ve devamı geldi. İşte o an mutluluğum çok kat arttı. 

Biz çizim yaparken başka çocuklar da bize katıldı. Ortaya eğlenceli bir etkinlik çıkıverdi.

Hadi görselleri inceleyelim:

Dışarı oyunları tebeşirle resim çizimi Dışarı oyunları tebeşirle resim çizimi Dışarı oyunları tebeşirle resim çizimi

Dışarı oyunları tebeşirle resim çizimi
Dışarı oyunları tebeşirle resim çizimi

Dışarı oyunları tebeşirle resim çizimi Dışarı oyunları tebeşirle resim çizimi

Belki sizin ve çocuklarınızın üreticiliği, resim yeteneği çok iyidir. Bizden bir ressam çıkar mı bilemiyorum ama belki sizin evden çıkacaktır. Keşfetmeye hazır mısınız? 

Benden bugünlük bu kadar. 

Yepyeni etkinliklerde görüşmek dileği ile..

Sevgi ile kalın ve hep coşku ile…

Sultan Yiğiter 

TEPKİNİZ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  sevd_m
  SEVDİM
 • 0
  e_lend_m
  EĞLENDİM
 • 1
  _z_ld_m
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  _a_irdim
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  kizdim
  KIZDIM
İlginizi Çekebilir
tırtırl boyama sayfası