1. Anasayfa
 2. BİLİŞSEL GELİŞİM

FARKI BUL OYUNU


0

Farkını bul oyunu birbirinden sadece birkaç farkı bulunan 2 resimden oluşur, çocuklardan iki resim arasındaki farkların bulunmasını ister. Fark sayısı bellidir ve çocuklar bu sayıya göre farkları ararlar.

            Farkını bul oyunu eğitici çocuk dergilerinin hemen hemen her sayılarında yer bulan ve anne ve babalar tarafından çok bilinen bir oyundur. Oyun daha çok dikkat üzerine yoğunlaşmış bir oyundur. Çocuklar birbirine çok benzeyen 2 resim arasındaki farkları ararken tamamen yoğunlaşmak ve odaklanmak zorundadır. Bu sebeple odaklanma eğitimi üzerine iyi bir alıştırma olmaktadır.

            Çocuklar baktıkları yerlere genelde yüzeysel bakarlar, bu oyunlar ile baktıklarını görmeyi öğrenirler. Aslında birbirinin tamamen aynısı gibi görünen iki resmin farklı olduğunu fark ettiklerinde bazı şeylere daha dikkatli bakmaları gerektiğini anlarlar. Bu oyun ile çocuklar kendi ipuçlarını bulurlar ve her seferinde daha da kolay ve hızlı bir şekilde sonuca ulaşırlar. Bu da onlara iyi bir problem çözme yeteneği kazandırır.

            Çocuklarda dikkate ve odaklanmaya karşı olumlu etkileri olan farkını bul oyunu ne kadar görsellik üzerine kurulu bir oyun olsa da çocukların zeka gelişimlerine olumlu derecede etki eder. Beyin sürekli uyarılır ve bu sayede beyin hücreleri iyi bir gelişim sağlar, ayrıca hafıza gelişimine çok katkıda bulunur.

            www.kirtkirtla.com editörleri tarafından çocuklarınız ile hem eğlenceli vakit geçirmeniz, hem de onların bilgilerine bilgi katmanız için birçok iki resim arasındaki farkı bulmaca sayfaları hazırlanmıştır. Buradan çalışmaları yazdırabilir, çocuklarınızla çözebilirsiniz.

Okumaya Devam Et
TEPKİNİZ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  sevd_m
  SEVDİM
 • 1
  e_lend_m
  EĞLENDİM
 • 0
  _z_ld_m
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  _a_irdim
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  kizdim
  KIZDIM
İlginizi Çekebilir