İlginizi Çekebilir
okul_öncesi_oyun_tavsiyesi_KIRTKIRTLA_ (23)
  1. Ana Sayfa
  2. BİLİŞSEL GELİŞİM
  3. FARKINI BUL OYUNU

FARKINI BUL OYUNU


         Okul öncesi farkını bul oyunu birbirinden sadece birkaç farkı bulunan 2 resimden oluşur, çocuklardan iki resim arasındaki farkların bulunmasını ister. Okul öncesi farkını bul oyununda fark sayısı bellidir ve çocuklar bu sayıya göre farkları ararlar.

            Farkını bul oyunu okul öncesi eğitici çocuk dergilerinin hemen hemen her sayılarında yer bulan ve anne ve babalar tarafından çok bilinen bir oyundur. Oyun daha çok dikkat üzerine yoğunlaşmış bir oyundur. Okul öncesi dönemdeki çocuklar birbirine çok benzeyen 2 resim arasındaki farkları ararken tamamen yoğunlaşmak ve odaklanmak zorundadır. Bu sebeple odaklanma eğitimi üzerine iyi bir alıştırma olmaktadır.

            Okul öncesi dönemde çocuklar baktıkları yerlere genelde yüzeysel bakarlar, bu okul öncesi etkinlik ile baktıklarını görmeyi öğrenirler. Aslında birbirinin tamamen aynısı gibi görünen iki resmin farklı olduğunu fark ettiklerinde bazı şeylere daha dikkatli bakmaları gerektiğini anlarlar. Bu oyun ile çocuklar kendi ipuçlarını bulurlar ve her seferinde daha da kolay ve hızlı bir şekilde sonuca ulaşırlar. Bu da onlara iyi bir problem çözme yeteneği kazandırır.

            Çocuklarda dikkate ve odaklanmaya karşı olumlu etkileri olan farkını bul oyunu ne kadar görsellik üzerine kurulu bir oyun olsa da çocukların zeka gelişimlerine olumlu derecede etki eder. Beyin sürekli uyarılır ve bu sayede beyin hücreleri iyi bir gelişim sağlar, ayrıca hafıza gelişimine çok katkıda bulunur.

            www.kirtkirtla.com editörleri tarafından çocuklarınız ile hem eğlenceli vakit geçirmeniz, hem de onların bilgilerine bilgi katmanız için birçok iki resim arasındaki farkı bulmaca sayfaları hazırlanmıştır. Buradan çalışmaları yazdırabilir, çocuklarınızla çözebilirsiniz.