İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. ANA SAYFA
  3. SANAT ETKİNLİĞİ – Gelincikler

SANAT ETKİNLİĞİ – Gelincikler


Etkinlik sahibi COKEMEL_TEACHER öğretmenimize teşekkür ederiz. Sayfasına ulaşmak için tıklayın ;)

 

GELİNCİKLER

KRAPON KAĞIDINDAN GELİNCİKLER YAPIYORUZ,

 

Şu güzelliğe bakar mısınız?

Sanki gelincikler kağıdın ortasından yeşerip kırmızıya boyanmış.

Bu etkinliğe rehberlik eden öğretmenlerimizin öğrencilerinin şu cümlelerle belki sesli belki sessizce konuştuklarını düşünüyorum.. “Ben harika bir resim yaptım..” “Benim resim yeteneğim var..” “Bunu ben yaptım inanabiliyor musun?”

 

Evet evet kesinlikle.. Okul öncesi eğitim denince hani hep derler ya “Oh size ne var kes yapıştır, kes yapıştır. Oyun oynat.” :)

Evet bunları yapıyoruz gerçekten.. Kestiriyoruz, bunu yaparken kas gelişimini destekliyoruz. Yapıştırtıyoruz, bunu yaparken yapabileceğine inandırıp özgüvenin artışını destekliyoruz. Oyun oynatıyoruz, çocuğun en önemli işinin oyun olduğunu ve oyunla hayata hazırlık yaptığını biliyoruz.

Okul öncesi amaçlarından biridir ya hani “OKULA HAZIRLIK”, değerli bir okul öncesi eğitim uzmanı şöyle demişti; “Bizim en önemli amacımız HAYATA HAZIRLAMAKTIR.”

Okul öncesi eğitimi gereksiz gören insanlar ya da okul öncesi eğitimi para getiren bir bankamatik olarak gören idarecilerimizin okul öncesi eğitimin önemini anlatmaları için biz elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz.

Sohbetinize doyum olmuyor ama etkinliğe dönmem lazım :)

okul-öncesi-sanat-etkinlikleri-gelincikler
gelincikler-sanat etkinliği

Kağıdın üzerine gökyüzünü temsilen maviye boyayalım.. Alt tarafına yeşillikleri temsil eden farklı tonlarda yeşil kullanalım. Sulu boya, akrilik ya da mum boya kullanabilirsiniz.

Daire şeklinde kesilmiş krapon kağıtlarını de hafif kıvırarak yapıştıralım ve ortalarına mümkünse siyah keçeli boya ile siyahlık yapalım.

 

 

Başarı mutluluktur :) Sevgiyle kalın..

2
Yorum Yap

Yorum Yap