1. Anasayfa
 2. ANA SAYFA

SELAMLAŞMA PROJESİ – Hadi Sevgini Göster

Okul Öncesi - Sevgini Göster Projesi


0

DEĞERLER EĞİTİMİ

SELAMLAŞMA

Merhabalar

Instagram sayfamızda bir video paylaşımı yaptık. Videoyu izlemeyenler için kısa bir özet geçeyim. Okul öncesi (nursery) grubuna ait bir sınıfta down sendromlu bir öğrenci sevgini göster afişlerinin yanında duruyor. Sırayla çocukların gösterdiği görseli uyguluyorlar. Kalp görselinde sarılma, yumruk görselinde yumrukla selamlaşma, el görselinde çak, hareketli el görselinde el sallama, merhaba yazan görselde de sözlü olarak selamlaşma…

Etkinliğin adı nedir bilmiyorum. Ben SEVGİNİ GÖSTER adını kullandım. Çünkü aklıma Sevginin 5 Dili kitabı geldi. Çocuklar için de sevgi dilleri olduğunu ve herkesin sevgisini gösterme yönteminin farklı olduğunu bildiğim için bu ismin bu etkinliğe çok yakıştığını düşünüyorum.

Aslında bu etkinliği siteye taşıma gibi bir niyetimiz yoktu. Olumlu yorumlar bu yönde teşvik etti bizi. Ben de hemen çizim ve hazırlıklara başladım. Söz verdiğim gibi bugün eklemem gerektiği için kahvaltı saatimi çalışma saatine dönüştürdüm.

Küçücük bir umut ışığı varsa, benim kalbim kocaman atmaya hazır. Eğer bu etkinlik sınıflarda uygulanırken, bir minik kalbi sevindirecekse bence fedakarlığın en büyüğü yapılmalıdır.

Sınıfta yapacağınız ya da yaptığınız etkinlikleri lütfen bizimle paylaşın. KIRTKIRTLA bir ekiptir ama ondan önce veli ve öğretmen işbirliğine önem veren kocaman bir ailedir.

Video sahibi @etkinlik_hane Mehtap, Meryem ve Ebru Öğretmenlerimize teşekkür ediyorum :)

Başka etkinliklerde görüşmek üzere 😘❣️😌

Okul öncesi sevgini goster

Okumaya Devam Et
TEPKİNİZ
 • 2
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  sevd_m
  SEVDİM
 • 0
  e_lend_m
  EĞLENDİM
 • 0
  _z_ld_m
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  _a_irdim
  ŞAŞIRDIM
 • 1
  kizdim
  KIZDIM
İlginizi Çekebilir
HAYVANLAR HAKKINDA BİLGİ