1. Anasayfa
 2. ANA SAYFA

Haftanın Etkinlikleri (26.08.2019-01.08.2019)


0

Çooook uzun bir zaman oldu sanki yazmayalı :( Araya bayram haftası girdi ve bir sonraki hafta da benim tatlı prensesimin kolu kırıldığı ve ameliyat olduğu için maalesef yazamadım. Kol kırığı ,ameliyat ne alaka diyebilirsiniz, çünkü ben öyle demiştim. Kırık dirsekte olunca ,dirsek oynak bir yer olduğu için kemiğin kaynaması problem olabiliyormuş ,o yüzden ameliyatla geçici olarak tel takarak ,sabitliyorlar. Her neyse evlerden ırak olsun ve kimsenin başına gelmesin.Hem kırık anı, hem hastahanede ameliyat sonrası zaman dilimi ve eve geldikten sonra kırık kolu kollama durumları cidden zor. Öğrendiğim bir şeyi paylaşmak istiyorum sizinle.

Kırık ve peşinden ameliyat da söz konusu olunca bir dünya film çektirmek gerekiyor. Bir sürü radyasyon alıyorsunuz tabi. Ben 32 yaşındayım , bu zamana kadar pek  çok kez kendime veya çocuklara film çektirdim. Henüz hiç bir radyoloji teknikeri arkadaş, film çekilirken benim veya çocuğumun kurşun önlük giymesini söylemedi. O söylemezse ,ben nerden bilebilirim değil mi? Ama bu sefer ilk filmi çekildikten sonra, eskiden radyoloji teknikerliği yapmış şimdi güzel bir anne olan bir arkadaşım söyledi de, haberdar oldum durumdan.

Evet,böyle bir şey varmış. Film çekilirken kurşun önlük giyerek, sizin veya evladınızın diğer uzuvlarını fazla radyasyondan koruyabilirsiniz.

Gelelim bu haftanın oyunlarına :) Haftaya okul açılacağı için , genelde bu kaygıyı aşmaya yönelik oyunlar olacak. Hımm sözün burasında söylemeliyim ki ,ben elbette bir pedagog,oyun yerapisti felan değilim ama çocuklarımın biriyle ciddi şekilde okul kaygısı yaşamış bir anneyim ;) Anlarsınız ya :)

Pazartesi

Mutfak Atölyesi

Biber Dolması

Bu işte yani biber doldurma işinde sahiden çok iyiler . Hem ince motor , hem sohbet muhabbet , hem de ellerinden şeker gittiği için yiyebileceğiniz en leziz biber dolmaları oluyor. Bir de kendi yaptıkları şeyleri yemek için daha iştahlı oluyorlar. Bu arada ben biberlerin ağız kısmını yine biberin kendisiyle kapattırıyorum böylece, takmalı yapbozun mutfak versiyonunu oynamış gibi oluyor.

Salı

Okul Bahçesi Ziyareti

Birlikte yeni okuluna gidin ,bahçesinde gezinin ,ağaçları inceleyin, sohbet edin , yapabiliyorsanız bahçesinde top oynayın ve okulun içine girmeden eve dönün.

Çarşamba

Saklambaç

Sanırım sizden ayrılma korkusunu üstünden attıracak en iyi oyun bu. Güvenilir aralıklarla sizi kaybetse bile, sonrasında sizin onu mutlaka bulacağınızı düşünür.

Perşembe

BİLİM ATÖLYESİ

Gökkuşağı Bonibonu Deneyi

Bunun için ihtiyacınız olan bir adet beyaz tabak , bir adet bonibon ve su. Bonibonları tabağın kenarına dizin ve tabağın ortasına yavaşça su dökün.Kısa bir zaman sonra bonibonlara ulaşan suyun gökkuşağı rengini aldığını göreceksiniz.

Neden bu deney peki ?

Ne bileyim ya, belki kantinin zararlı etkilerinden, bir süre de olsa uzak tutar.

Cuma  Öğretmencilik

Elinizde bebekler , legolar bu iş için kullanabileceğiniz her ne varsa onlarla bir sınıf ortamı oluşturun. Öğretmen olun ve derse başlayın :) Bu iş uygun oyuncaklarınız yoksa, sandalyelerinizi ve yemek masanızı kullanarak anfi şeklinde sınıf da yapabilirsiniz, artık  sizin hayal gücünüze kalmış :)

Cumartesi

Harf Oyunu

A,e,ı,i ve diğer sesli harfleri büyük bir şekilde yazıp bir duvara asın . Bu harflerle başlayan çeşitli nesneleri veya resimleri yere koyun. Siz bir harf seçin ve çocuğunuz o sesle başlayan nesneleri size getirsin.

Mutlu oyunlu haftalar :)

https://www.kirtkirtla.com/haftanin-etkinlikleri-2/

TEPKİNİZ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  sevd_m
  SEVDİM
 • 0
  e_lend_m
  EĞLENDİM
 • 0
  _z_ld_m
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  _a_irdim
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  kizdim
  KIZDIM
İlginizi Çekebilir