1. Anasayfa
 2. ETKİNLİKLER
Trendlerdeki Yazı

Haftanın Kitapları (26.08.2019-01.08.2019)


0

0-2 yaş için

Beethoven-Benim Minik Senfonilerim

Bu kitabı dün kütüphanede gördüm ve bayıldım  , benim çocukların bu yaş döneminde bu kitapla tanışmamış olmalarına üzüldüm.

Nasıl bir kitapmış ki diyeceksiniz. Şöyle ki,aslında kitap karton kapaktan içinde pek tatlı resimler var ,sayfalarında sadece bir senfoni adı yazıyor. Ee nesi güzel ki diyeceksiniz şimdi de. Hemen açıklayayım, üstünde bir buton var ve butona bastıkça adı yazan senfoni çalıyor. Yani bu yaş grubunda müzik kulağı oluşturmak önemli , bazı uzmanlara göre klasik müziğin zeka açıcı özelliği var felan. Şimdi kitabın sayfalarını kemirirken minnoş ağızlarıyla ,bir yandan da Beethoven dinleseler fena mı olur :)

2-4 yaş için

Dinozorların Partisi Var

Bilirsiniz bu yaş grubunun dinozorlara acayip bir ilgisi oluyor. Kız ya da erkek farketmiyor . Bir de ,böyle tekerleme gibi birbiri ardınca söylenen sözler pek bir hoş gelir onlara. Bu kitapta da aslında kurgusundan çok resimlerin bu yaş grubunun ilgisini çekeceğini düşünsem de (aslında çocuklar için hep öyledir,onlar resim okur zaten) , birbiriyle uyumlu satırların tekerleme tadı vereceğini ve kitabı  pek bir seveceklerini düşünüyorum.

4-6 yaş için

Avucundaki Öpücük

Geçen sene, ortanca oğlumla okula alışma aşamasında o kadar sorun yaşamıştık ki. Tabi busüreç hem benim için, hem onun  için oldukça uzun ve zordu. Elbette yine imdadımıza kitaplar yetişmişti. Bu kitabı hem okumuş,hem uygulamıştık. Yeni okula başlayacak miniklerimize tavsiyedir .

https://www.kirtkirtla.com/sende-yaz-okul-fobisi/

6-9 yaş için

Küçük Kara Balık

Bu kitap tam da bu yaş grubu çocuklara göre.Çocuklara meraklı olmayı ,sorgulamayı ,ne kadar bilirse bilsin ,hala öğrenecek bir şeyler olduğunu anlatıyor. Bir Samed Bahrengi kitabı .Bir zamanlar ülkemizde yasaklanmış bir çocuk kitabı ama her iyi çocuk kitabı gibi büyüklere de ufuk açan bir kitap.

9-12 yaş için

Börtü Böcek Güncesi

Oğlum ısrarla okurken çok sıkıcı bulduğunu söyledi , ben de hic sıkıcı değil dedim. Sanırım biraz onun yaşına büyük geldi kitap.Çünkü ben bayıldım desem yeri. Bir sürü börtü böcek hakkında bir dünya şey öğreniyorsun.Ayrıca kurgusu da öyle akıcı ki. Alelade bir çocuk kitabı değil,tam tersine çocukların meraklarını ortaya çıkaracak cinsten , teknolojiden ,doğaya ,var oluşa heveslendircek türden.

İyi Okumalar :)

https://www.kirtkirtla.com/haftanin-kitaplari/

https://www.kirtkirtla.com/yaz-tatili-ikinci-hafta-onerileri/

TEPKİNİZ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  sevd_m
  SEVDİM
 • 0
  e_lend_m
  EĞLENDİM
 • 0
  _z_ld_m
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  _a_irdim
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  kizdim
  KIZDIM
İlginizi Çekebilir