1. Ana Sayfa
  2. ETKİNLİKLER

KAVANOZ KAPAĞINDAN YELKENLER


0

KAVANOZ KAPAĞINDAN YELKENLER

 

Yaz geldi , havalar ısındı derken etkinliklerde yazı yansıtanlar daha çok dikkatimizi çekmeye başladı.biz de evdeki malzemelerle kendi yelkenlerimizi yaptık.neler mi kullandık hadi bakalım ;) Sadece tüketen değil ellerindekileri değerlendirenler için  KAVANOZ KAPAĞINDAN YELKENLER.

KAVANOZ KAPAĞINDAN YELKEN İÇİN MALZEMELER

  • KAVANOZ KAPAĞI
  • OYUN HAMURU
  • KÜRDAN
  • RENKLİ KAĞITLAR
  • yapıştırıcı

NASIL YAPTIK

Kavanoz kapağının ortasına bir miktar oyun hamuru koyduk. oyun hamurunu yelkenimizin ayakta durması için kullanacağız. Renkli kağıtlardan kare şeklinde bir parça kestik.(Kenar uzunlukları 6-7 santim olabilir) .Ortadan katlayıp Üçgen şeklini veriyoruz . Katlama çizgisine birtane kürdanı yarısı dışta kalacak şekilde koyarak kağıdı katlayıp yapıştırıyoruz. İşte yelkenimiz hazır. hazırladığımız yelkeni kavanoz kapağının ortasına yerleştirdiğimiz oyun hamurunun ortasına saplıyoruz. işte yelkenlimiz hazır.

 

Yelkenlerimiz hazırsa sıra geldi yelken yarışlarını başlatmaya . Biz ailecek bir yarışa girdik. kim mi kazandı tabi ki nefesi kuvvetli olan .

Eğlencenin yanında güzel bir nefes egzersizi de oldu bizim için . biz yaptık oynadık eğlendik . Hadi şimdi sıra sende. :)

 

 

 

DAHA FAZLA ETKİNLİK İÇİN TIKLAYIN ;)

TEPKİNİZ
İlginizi Çekebilir
HAYVANLAR HAKKINDA BİLGİ

Yazar Hakkında

Yorum Yap