1. Ana Sayfa
  2. ANA SAYFA

KEDi


0

KEDi SANAT ETKiNLiĞi

KEDi SANAT ETKiNLiĞi

KEDi SANAT ETKiNLiĞiKEDi SANAT ETKiNLiĞi

KEDİ
KEDİ BOYAMA SAYFASI
KEDİ BOYAMA SAYFASI
KEDİ

 

ÇIKTILARINI ALMAK İÇİN TIKLAYIN ;)

 

 

KEDİCİK

Miyavv!
Merhaba ben KEDİ. Dün doğdum, üç kardeşimle beraber. Henüz göremiyorum. Birkaç gün içinde gözlerim görmeye başlayacakmış. Çok merak ediyorum; kardeşlerimi, ailemi, yaşadığım yeri..
Annem bizi yalayarak temizliyor. Yakında biz de öğrenecekmişiz temizlenmeyi, o zaman kendi kendime patilerimi yalayabilirmişim.
Annem, geceleri çok iyi görebileceğimi söyledi. Gözlerimizde fazladan bir tabaka olduğu için geceleri ayna gibi parlıyormuş. Böylece geceleri etrafımızı görmede zorlanmıyormuşuz. Bu gerçekten harika!
Annem bize yeni bilgiler öğretiyor. Kısa mesafeden atlayınca fren yapamıyor muşuz. Bu da bizim için zararlı olabilirmiş. Uzun mesafeden atlayınca fren yapmamız daha kolaymış. Annem; ‘Kuyruğumuzu denge sağlamak için kullanmalıyız’ diyor. Vücudumuzu da paraşüt gibi kullanırsak yere yavaşça düşeriz, diye de ekliyor.
Artık büyüdüm ve sevimli bir kedi oldum. Yaşadığım yerde Umut adında bir çocuk var. Umut bazen ziyaretime geliyor. Gelirken yumak da getiriyor. Beraber oynuyoruz. Bu yumaklar ne güzel oyuncaklar.

Umut geçen gün bana tatlı getirmiş. Sizler tatlıyı çok seversiniz ama biz  hiç sevmeyiz, dedim Umut’a. Şaşırdı. Bizlerin genlerinde tat almaçlarından ‘tatlı’ kısmı yok. Tatlıyı yesek bile tadını almıyoruz. Umut da o günden beri bana balık, tavuk, süt getiriyor. Immm, çok lezzetliler..

KEDİ - HAYVANLAR-OKUL ÖNCESİ

BU HAYVANLAR BİR ALEM – KEDİ – ÇIKTISI İÇİN TIKLAYIN ;)

TEPKİNİZ
İlginizi Çekebilir
25994950_152160938892307_3639445018371630265_n

Yazar Hakkında

Yorum Yap