1. Anasayfa
 2. ANA SAYFA

KEDİ


0

kedicik

Miyavv!
Merhaba ben KEDİ. Dün doğdum, üç kardeşimle beraber. Henüz göremiyorum. Birkaç gün içinde gözlerim görmeye başlayacakmış. Çok merak ediyorum; kardeşlerimi, ailemi, yaşadığım yeri..
Annem bizi yalayarak temizliyor. Yakında biz de öğrenecekmişiz temizlenmeyi, o zaman kendi kendime patilerimi yalayabilirmişim.
Annem, geceleri çok iyi görebileceğimi söyledi. Gözlerimizde fazladan bir tabaka olduğu için geceleri ayna gibi parlıyormuş. Böylece geceleri etrafımızı görmede zorlanmıyormuşuz. Bu gerçekten harika!
Annem bize yeni bilgiler öğretiyor. Kısa mesafeden atlayınca fren yapamıyor muşuz. Bu da bizim için zararlı olabilirmiş. Uzun mesafeden atlayınca fren yapmamız daha kolaymış. Annem; ‘Kuyruğumuzu denge sağlamak için kullanmalıyız’ diyor. Vücudumuzu da paraşüt gibi kullanırsak yere yavaşça düşeriz, diye de ekliyor.
Artık büyüdüm ve sevimli bir kedi oldum. Yaşadığım yerde Umut adında bir çocuk var. Umut bazen ziyaretime geliyor. Gelirken yumak da getiriyor. Beraber oynuyoruz. Bu yumaklar ne güzel oyuncaklar.

Umut geçen gün bana tatlı getirmiş. Sizler tatlıyı çok seversiniz ama biz  hiç sevmeyiz, dedim Umut’a. Şaşırdı. Bizlerin genlerinde tat almaçlarından ‘tatlı’ kısmı yok. Tatlıyı yesek bile tadını almıyoruz. Umut da o günden beri bana balık, tavuk, süt getiriyor. Immm, çok lezzetliler..

KEDİ - HAYVANLAR-OKUL ÖNCESİ
-BU HAYVANLAR BİR ALEM

 

Kedi

Kuyruk uzun baş yuvarlak
Bir ağızla iki kulak
Gece çıra gibi yanar gözler
Gündüzleri çakmak çakmak

Uzanır sobanın önüne
Hem uyur hem uyanık
Acıkınca susayınca
Miyavlar yanık yanık

Minderin üstünde yatar
Düşünde çok fare tutar
Kimini yer çıtır çıtır
Kimini çiğnemeden yutar

Ali YÜCE

 

 

 

ORİGAMİ KEDİ ETKİNLİĞİ İÇİN TIKLAYIN ;)

 

KEDİ BOYAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYIN ;)

 

TEPKİNİZ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  sevd_m
  SEVDİM
 • 0
  e_lend_m
  EĞLENDİM
 • 0
  _z_ld_m
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  _a_irdim
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  kizdim
  KIZDIM
İlginizi Çekebilir
NİYET_KARTLARI_KIRTKIRTLA