1. Anasayfa
 2. BİLİŞSEL GELİŞİM

LABİRENT BULMACA ÇALIŞMALARI-3


0

 LABİRENT BULMACA ÇALIŞMALARI

LABİRENT BULMACA ÇALIŞMALARI

Bu kısımda çocuklarınızın için hazırlanmış labirent bulmaca çalışmalarına yer verilmiştir. Bu çalışma sayfalarının en büyük avantajı ise aslında bir oyun olmalarıdır. Oyun olmaları çocuklarınızın sıkılmadan çözmelerini sağlayacak ve hem eğlenecekler hem de el becerileri gelişecektir.

Çocuğunuzun el becerilerini gelişimine katkıda bulunmak ve onların iyi vakit geçirmesini sağlamak istiyorsanız sizlerde bu sayfaları yazdırabilirsiniz.

Bu sayfada okul öncesi dönem ve ilköğretimin ilk dönemlerinden çocukların çözmeleri için, eğlenceli, resimli, çocukların ilgilerini ve dikkatlerini dağıtmadan çözecekleri labirent bulmaca örneklerini bulabilirsiniz.
         Labirent bulmacalar okul öncesi çocuk bulmacaları sınıfına girmekle beraber çizgi çizilerek çözüldüğü için okul öncesi öğretmenleri tarafından çizgi çalışması olarak da düşünülür ve çocuklara çizgi çalışması yaptırmak amaçlı da verilebilmektedir.
Labirent bulmacaların çözümü esnasında çocuklar el beceri gelişimlerinin yanı sıra motor kontrollerini de geliştirir.Oldukça etkili bir zihin egzersizi de gerçekleştirmiş olur, zira oyunun amacı farklı yollar içerisinden doğru olanı bulmak ve çıkışa ulaşmaktır.
Bu bulmacalar çocuk psikologları tarafından da tavsiye edilir ve bazı çocuk problemlerinde tedavi amaçlı olarak da kullanılır. Çocuklar zorlukları açarak sonuca gitmeyi, bir sonuca ulaşabilmek için yılmadan, bıkmadan çalışmaları gerektiğini anlarlar. Bunu kavraya çocuklar da ömürlerinin sonuna kadar bu hayat felsefesini güderek başarıya daha kolay ulaşırlar.
         Okul öncesi eğitim kurumlarına giden çocuklara zaten öğretmenleri tarafından hem ödev olarak, hem de gün içerisinde aktivite olarak labirent bulmaca çalışmaları çözdürülmektedir. Biz www.kirtkirtla.com  ailesi olarak diğer çocukları da düşündük ve anne ve babalara çocuklarının çözmeleri için kullanabilecekleri yüzlerce eğlenceli labirent bulmacalar hazırladık ve sizlerin kullanımına sunduk. Yapmanız gereken tek şey bu çalışmalardan istediklerini belirlemek ve bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirmek ve yazıcıdan çıktı almaktır.
Her yaştan çocuk için farklı zorluklarda hazırlanmış bu çalışmalar çocukları sıkılmadan, severek çözecekleri şekilde dizayn edilmiştir.
Ayrıca okul öncesi öğretmenleri de bu çalışmalardan yararlanabilir ve çalışmalarımızı kendilerine kaynak olarak kullanabilirler.

 

TEPKİNİZ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  sevd_m
  SEVDİM
 • 0
  e_lend_m
  EĞLENDİM
 • 0
  _z_ld_m
  ÜZÜLDÜM
 • 1
  _a_irdim
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  kizdim
  KIZDIM
İlginizi Çekebilir
OKUL ÖNCESİ _ÇALIŞMA SAYFASI_DOMİNO