İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. ANA SAYFA
  3. LEGODAN YAPBOZA

LEGODAN YAPBOZA


LEGOLARDAN YAP – BOZ

 

LEGOLARDAN YAP – BOZ – PUZZLE ÇALIŞMA SAYFASI, KIRTKIRTLA

 

MALZEMELER

  • LEGOLAR
  • DERGİ PARÇALARI RESİMLER
  • YAPIŞTIRICI MAKET BIÇAĞI

KES YAPIŞTIR PARÇALARI KARIŞTIR.HADİ YAPBOZ OYNAMAYA :)

 

LEGOLARDAN YAP – BOZ

LEGOLARIN ÇOCUKLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

Lego türü oyuncaklar çocukların zeka gelişimi ve yaratıcılık gelişimini olumlu yönde etkiler.Hemen hemen her çocuğun yaşadığı evde bu tür oyuncaklara rastlamak mümkündür.Bu tür oyuncaklar değişik renkler ve boyutlarda mağazalarda yerini almaktadır.Çocuklar hayal dünyalarını kullanarak legolar’dan birçok şekil üretmeye çalışırlar.Aynı zamanda çocuk üzerinde farkındalık ta gelişmiş olur.

Hayal dünyasını şekillendiren çocuklar Legolar sayesinde el becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştirecekler.  Temalı Legolar çocukların en çok ilgisini çeken oyuncaklardan biridir.Star Wars, Batman, Spiderman gibi çocukların çok sevdiği süper kahraman Legolarına çocuklarınız bayılacak.

Legolar, çocuklarda el ve göz koordinasyonunu sağlamaya yardımcıdır. Çocuğunuzun arkadaşlarıyla oynadığı Legolar, çocuğunuza paylaşma duygusunu öğretecek ve çocuğun sosyalleşmesine imkan tanıyacaktır. Çocuğunuz arkadaşlarıyla birlikte hayallerini süsleyen dünyayı ve şekilleri yapabilirler. Legolarla oynayan çocuğunuza siz de katılabilir çocukla kaliteli zaman geçirmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Lego alırken dikkat etmeniz gereken şey parçaların boyutlarıdır. Küçük Legolar bebeklerin oynaması için uygun değildir. Bebekler ellerine aldığı her şeyi ağızlarına atarlar. Küçük Legolar bu yüzden bebekte boğulma tehlikesine neden olabilir. Bebeğinize lego alırken büyük parçalı Legoları tercih edin ve bebeğiniz Legolarla oynarken onu yakından takip edin.

 

LEGOLARDAN YAP – BOZ

Yorum Yap

Yorum Yap