1. Anasayfa
 2. ÜST PANEL

ÖĞRETMENLERE ÖDÜL VE CEZA SİSTEMİ GELİYOR


0

ÖĞRETMENLERE ÖDÜL VE CEZA SİSTEMİ GELİYOR

          Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ziya Selçuk, Öğretmenlik Meslek Kanunu ile öğretmenlere ödül ve ceza uygulamasının geleceğini söyledi.

          Milli Eğitim Bakanı milyonlarca öğretmeni yakından ilgilendiren kararla ilgili Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun tamamlandığını belirti. Ziya Selçuk,”Ödül ve ceza gibi unsurlar da olacak” dedi. 

Öğretmenlik Meslek Kanunu açıklaması

          Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a Öğretmenlik Meslek Kanunu’na ilişkin çalışmaların ne aşamada olduğu soruldu. Ziya Selçuk konuyla ilgili olarak birçok meslek grubunda bir meslek yasasının bulunduğunu, hepsinin hangi durumda ne tür imkan ve durumlarla karşılaşacağı ve kaç yıl sonra ne yapacağının somut olarak belirli olduğunu ifade etti. Ancak eğitimde böyle bir meslek yasasının bulunmadığına dikkati çeken Selçuk, geçmişten itibaren bakıldığında bunun birçok sosyal hatta siyasal nedeninin olduğunu belirtti.

Öğretmenlere ceza ve ödül geliyor

          Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Buna bağlı olarak bazı ödül, ceza vesaire gibi personel rejimi açısından gerekli olan şartlar da bu kanunla yapılacak. Süreç aslında Milli Eğitim Bakanlığı açısından tamam. Biz ne yapacağımız konusunda binlerce öğretmenlerle, okul müdürüyle, akademisyenlerle, sivil toplum kuruluşlarıyla, sendikalarla defalarca görüştük. Adım adım nerede ne yaparsak sistemi bütünsel olarak olumlu etkileyebiliriz.” dedi. 

          Peki bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Sizce ödül ve cezalar öğretmenleri motive edebilir mi? Adil bir şekilde uygulanabilir mi, yoksa yöneticilerin öğretmenler üzerindeki yaptırım güçlerini mi attırır?

 

TEPKİNİZ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  sevd_m
  SEVDİM
 • 0
  e_lend_m
  EĞLENDİM
 • 0
  _z_ld_m
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  _a_irdim
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  kizdim
  KIZDIM
İlginizi Çekebilir
İSİM FARKINDALIĞI