1. Anasayfa
 2. ANA SAYFA

ORKA


0

Merhaba! Nasılsınız arkadaşlar? Beni sorarsanız iyiyim teşekkür ederim. Pardon kendimi tanıtmayı unuttum. Ben Orka. Neden öyle şaşkın şaşkın bakıyorsunuz. Yoksa beni tanıyamadınız mı? O zaman size diğer ismimi söyleyeyim; belki o zaman hatırlarsınız! Benim diğer ismim, Katil Balina.. Evet şimdi hatırladınız.

Fiziksel özelliğimden bahsetmek istiyorum size. Sırt kısmım siyah, gögüs kısmım ile yan tarafım beyaz renklidir. Gözümün üst ve alt kısımlarında da küçük beyaz lekeler görebilirsiniz. Kaç kilo olduğumu merak ediyorsunuz değil mi? Benim ağırlığım tam tamına 6 ton. Belki şöyle tarif etsem daha anlaşılır olur; 5 otomobil ağırlığındayım. Boyum da 10 metre. Boyumun ne kadar olduğunu görmek için 3 katlı bir apartmana bakabilirsiniz. Çok uzunum, hatta zürafadan bile uzunum.

Yaşadığım yeri tahmin edebiliyorsunuzdur ama ben yine de söylemek istiyorum. Ben okyanusta yaşıyorum. Okyanusun büyük deniz olduğunu da ekleyeyim hemen. Ben ailemle birlikte yaşamayı seviyorum. 9 Orka birlikte geziyor, beraber avlanıyoruz. Ailemi çok seviyorum.

Kendimi yeterince tanıttım ama neden bana katil balina dedikleri konusuna hiç değinmedim. Denizde en korkulan hayvan hangisidir, diye sorsam acaba hangi hayvan derdiniz? Kesinlikle köpek balığı diyorsunuz. Size bir sır vereyim o halde. Köpek balıkları biz orkalardan hiç hoşlanmazlar ve bizden kaçarlar. Neden mi? Çünkü denizlerin en korkusuz balığıyız biz ve köpek balıklarından daha güçlüyüz. Bir de unutmamanızı istediğim son bir şey var; biz insanları çok seviyoruz, onlara asla zarar vermiyoruz. Şimdi gitmem gerekiyor.

Yine görüşmek üzere. Hoşça kalın, sevgi ile kalın..

TEPKİNİZ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  sevd_m
  SEVDİM
 • 0
  e_lend_m
  EĞLENDİM
 • 0
  _z_ld_m
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  _a_irdim
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  kizdim
  KIZDIM
İlginizi Çekebilir