1. Anasayfa
 2. ANA SAYFA

Ornito Yayınevi


0

Güpgüzel bir pazar sabahından herkese kocaman günaydınlar :)

Bu hafta size maaile abonesi olduğumuz Ornito Yayın Grubunu tanıtmak istiyorum. Aslında bu yazı, kitap tavsiyesi yazısı olacaktı ama bu yayınevi öyle tatlı ve kaliteli işler çıkarmış ki, bir yayınevi tavsiye yazısına dönüştü.

Ornito Yayınevi veya Kocagöz Kitap veya Puhu Kitap veya Kerkenez Kitap

Hayatınızda hiç bu kadar özel ve güzel bir yayınevi ismi duydunuz mu? Yalnız bir yan etki olarak, google amcaya hemen “Ornito ne demektir” diye yazma ihtiyacı hissettiriyor. Araştırmaya sevk ettiren adıyla, yaptığı işlerin kalitesiyle, taptaze enerjisiyle yayın piyasasına adeta taze kan getirdi. Piyasaya yeni girmesine rağmen adını çooook duyacakmışız gibi. Çünkü, çıkardığı kitaplar hem küçüklerin gönlünde taht kuruyor, hem de büyüklerin. O zaman ayinesi iştir kişinin misali, yaptığı işlere bir bakalım.

Harika Okuyorum Seti

harikaokuyorum ornito ile ilgili görsel sonucu"

 

Kıymetli Anneler, pek sevgili babalar ve gözümüzün çiçeği öğretmenlerimiz,Okumak şüphesiz dünyanın en büyük eğlencesi, mutluluğu, yol göstericisi. Geleceğin büyük adamları, minik adımlarla bu yolculuğa başlarken hem güzel çizimleriyle, hem de “e,l,a,k,i,n” seslerine göre düzenlenmiş, okumaya yardımcı kitaplarıyla ilaç niteliğinde tam 7 kitaptan ve artık okuma öğrenildikten sonra serbest okuma yapılabilecek nitelikte 3 cici kitaptan oluşuyor.

Ayşu İle Mayşu

ornito ayşu mayşu ile ilgili görsel sonucu"

Ayşu ile Mayşu, ormanda yaşayan iki kardeş baykuş. Orman hayatı onlar için değişik sürpriz ve maceralar barındırıyor. Ayşu ile Mayşu bu sürpriz ve maceralar içerisinde bir maceralarında devden kaçarken yardımlaşmayı, başka bir macerada ceviz savaşı yaparken komşularını rahatsız etmemeyi öğreniyorlar. Bazen düzenli yaşamanın faydalarını, bazen de anne babalarının sözünü dinlemenin yararlarını görüyorlar. Her maceralarını heyecan ve merakla geçiren iki kardeş baykuş hayatı daha güzel yaşamanın yollarını keşfediyorlar. Onların maceralarını böyle okurken, yanınızdaki ufaklıklar da tatlı çizmlerine bakıp maceradan maceraya koşuyorlar.

Aslında bu set tam 1.sınıflara yönelik. Okumaya yeni geçen çocuklar için. Ama eğer çocuklarınız küçükse “amaaan ben birinci sınıfı bekleyemem” diyorsanız, hemen bir tane edinin. Hatta ben gibi arabanın torpido gözünde bulundurup, her arabada bekleme zorunluluğu senasında bir tane çıkarıp, çocuklara ilaç niyetine verin.

Çılgın Bücüzler

çılgın bücüzler ile ilgili görsel sonucu"

Her ne kadar 3. ve 4. sınıflara yönelik birset olarak hazırlanmış olsa da, bir öğretmenve anne olarak okuyan beni hem eğlendirdi, hem de bir sürü mini mini şeyler öğretti. Kim bu Çılgın Bücüzler? Büşra, Ünsal, Caner, Ülkü ve Zeliş adında 5 kafadar arkadaş. Tam da bu yaş grubu çocukların okumaya bayılacağı türden bir arkadaşlık serüvenleri var.  Arkadaşlıkları öğretmenlerinin verdiği bir ödevle grup çalışmasına dönüşüyor. Yaptıkları çalışmalar ise çeşitli deneyler yapmak. Aldıkları ödevi en iyi şekilde yapmak isteyen ÇILGIN BÜCÜZLER cin fikirleri hayata geçiriyolar. Bir deneylerinde yerkürenin modelini yapan BÜCÜZLER bir başka deneylerinde beyaz renkli çiçeklerden rengarenk çiçekler elde ediyorlar. Kendilerine sponsor olarak babalarını bulan BÜCÜZLER, deneylerini de geliştiriyorlar. ÇILBAGÜM isimli bir merkez kuran BÜCÜZLER deneylerine burada devam ediyorlar. Deneylerinde roket bile yapıp şehri ayağa kaldıran BÜCÜZLER bir anda kendilerinin rakipleri olan Yüsra ve grubu ile amansız bir yarışın içinde buluyorlar. Acaba BÜCÜZLER rakiplerini atlatıp çılgın deneylerini gerçekleştirebilecekler mi? Okuyun, okutun ve öğrenin :)

Şahkulak

şahkulak ile ilgili görsel sonucu"

Kitabı okurken ooof ooff çekmekten bir hal oluyorsunuz, ama öyle bir ooof ooff değil :) Kitabın kahramanı her şeye oflayan bir çocuğumuz var. Adı bu yüzden Ofof. Sonra bir de Şahkulak var. Ofof’la Şahkulak şiir tadında maceralara atılıyor. Bu sıra, çocuklarla uyumadan önce bir tane indiriyoruz zihnimize,, Şahkulak’lı rüyalar görsünler diye :)

Kuyruklu Sherlock

Bu kitap, benim okumaya bayılan ama her ne yaptıysam yazmayı sevdiremediğim oğluma tam bir ilaç oldu. İlk kez bir kitabı bitirdi ve “ben de bir şeyler yazmak istiyorum” dedi. Yazmak, aslında insana okumak kadar iyi gelen bir şey. Kitabın içinde yazarlıkla iligili şeyler var sanmayın ama. Kitabı konusu, bir kedinin maceraları. Ama kitabı yazan 12 yaşında bir yetenek olunca, hemde bu yazdığı ikinci kitabıysa, bir de üstüne kitap da tam da onların seveceği tarzdaysa, çocuklarınızı nasıl etkileyebileceğini bir hayal edin hadi.

ESRA AVGÖREN

Malesef çok geç keşfettiğimiz ama keşfettikten sonra kütüphanedeki tüm kitaplarını alıp, bulamadıklarımızı da sipariş ettiğimiz bir yazar. Kitap okumayı henüz sevdiremediğiniz çocuklarınız varsa, bir de “Dedektiflik Bürosunu” bir deneyin. Oğlumun “en sevdiği yazar ve kitap listesini” yeniden güncellemesine sebep olan yazardır kendisi. Çocuklarda “kitap okumak” için yatmama veya çok erken kalkma gibi durumlar olası yan etkilerdir, endişelenmeyin. Keşke her gün yeni kitabı çıksa da, okusak denilen bir yazar olma özelliğiyle de tanınır.

Yazarın yepyeni kitaplarını daha yakından tanımak istiyorsanız, aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz o zaman ;)

https://ornitoyayinevi.com.tr/

TEPKİNİZ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  sevd_m
  SEVDİM
 • 0
  e_lend_m
  EĞLENDİM
 • 0
  _z_ld_m
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  _a_irdim
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  kizdim
  KIZDIM
İlginizi Çekebilir
DENEY