1. Anasayfa
 2. ETKİNLİKLER

PATATES ADAM


0

PATATES ADAM

Patates adam oyunu oynamak kim ister ? Eksik parçayı bulup çizme çalışmasını küp oyunuyla birleştirdik. hepimizin tanıdığı bir karakterde bu çalışmada bize ardımcı oldu. Kim peki ? Eveeet PATATES ADAMMM.

 

 

Pek etkinliği nasıl yapacağız ? oyun için öncelikle küpümüzün bir çıktısını alıp kesiyoruz. Kesip ,yapıştırıup küpümüzü oluşturduktan sonra sıra geldi oyuna.

 

Boş patates adam kalıbının çıktısını alıyoruz. Küpü atıyoruz. üste çıkan şekli patates adama çiziyoruz.Patates adamın eksik parçaları tamamlana kadar bu şekilde zarı atarak devam ediyoruz.bütün parçalar tamamlandığı zaman kendimizde istediğimiz  eklemeler yaparak patates adamı mutlu ediyoruz ;)

( saç ,şapka, kolye ,küpe vb. istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.)

 

Patates adam eksikleri tamamlamayı biz iki kişilik bir oyunda çevirdik. herkes için birer tane boş patates adam kalıbı çıkartılır.oyuncular sıra ile küpü havaya atar.  üste gelen resmi çizerek önce patates adamı tamamlaya çalışır. Daha önce çizdiği bir şekil gelen kişi o tur bir şey çizmez sıra karşıdakine geçer.( örneğin : daha önce ağzı çizen kişi küpü tekrar havaya attığın yine ağız şekil, gelirse sıra karşıdaki kişiye geçer .)

PATATES ADAM eksik parçayı tamamla

 

 

PATATES ADAM eksik parçayı tamamla

 

 

 

PATATES ADAM ŞARKI SÖZLERİ İÇİN TIKLAYIN;)

Okumaya Devam Et
TEPKİNİZ
 • 1
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  sevd_m
  SEVDİM
 • 1
  e_lend_m
  EĞLENDİM
 • 0
  _z_ld_m
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  _a_irdim
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  kizdim
  KIZDIM
İlginizi Çekebilir
2019 TAKVİM