in , ,

SİNCAP

HAYVANLAR HAKKINDA BİLGİ
BİLGİ SAYFASI
Spread the love
image_pdfimage_print
sincap – bu hayvanlar bir alem kırtkırtla

SİNCAP

Daldan dala atlarım ,ceviz ,palamut toplarım. Bilin bakalım ben kimim ? Bulamadınız mı ? O zaman size biraz kendimden bahsedeyim.

Uzun tüylü bir kuyruğum var,tüylü kürküm , keskin ön dişlerim var .Ceviz , palamut ,kestane , badem gibi tohumları çok severim. Şimdi tanıya bildiniz mi? Evet ben SİNCAP .

Biz sincaplara ormanlık ve ağaçlık arazilerde, parklarda rastlayabilirsiniz.Ben ve ailem çok iyi tırmanıcılarızdır.Ön ayaklarımızda ki  parmaklarımız bizim tırmanmamıza yardımcı olur. Bu sayede düz duvara bile rahatlıkla tırmanabiliriz. Ayrıca çokta iyi sıçrayıcılarızdır. Kendi boyumuzun on katına kadar sıçrayabiliriz. O ağaçtan o ağaca sıçramak bizim için bir oyun gibi.

 Biz sincaplar çokta  meraklı hayvanlarız. Etrafımızda olup bitenleri izlemeyi ve  incelemeyi çok severiz. Sende çevreni incelemeyi seviyor musun ?

Ormanda yiyecek toplamayı da çok severiz. Ağzımıza aynı anda 3 tane yer fıstığını sığdırabiliz.Topladığımız cevizleri ve diğer tohumları kış için bir yerlere saklarız. Daha sonra sakladığımız yerleri bi türlü bulamayız. Unutkan olmamız kötü gibi görünse de aslında doğaya çok büyük bir katkımız oluyor. Unuttuğumuz tohumlar daha sonra ağaca dönüşüyor. Böylece ormanlar daha da büyüyor.

Biz sincaplar ormanın en sevimli kemirgenleriyiz.Ama gün geçtikçe sayımız azalmakta.Bazı insanlar bizleri avlıyor. Sen çevrendeki hayvanlara iyi davran olur mu ? Bu dünya hepimizin ve biz beraber yaşarken daha güzeliz.

 

sincap – bu hayvanlar bir alem , sincaplar hakkında bilgi -kırtkırtla ,okul öncesi , okul öncesi etkinlik , etkinlik , craft , art , preschool, squirrel,

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

çizgi çalışması - makas çalışması , okul öncesi etkinlik boyama sayfası

ROKET – MAKAS ÇALIŞMASI

SİNCAP KALIP