1. Anasayfa
 2. ÜST PANEL

T HARFİ ETKİNLİĞİ

Kırtkırtla ekibinin sizler için hazırladığı bu sayfalar ile çocuklarınızın ses eğitimini destekleyebilir ve geliştirebilirsiniz.


0

Okul öncesi eğitimin son dönemlerindeki en önemli parça ses eğitimidir.

Bu eğitimde sesler basit bir şekilde çocuklarınıza verilir ve ilkokul öncesinde iyi bir temel ile ses eğitimine geçmeleri sağlanır. Okul öncesi ses eğitiminde okuma ve yazmaya geçmek değil de çocukların sadece sesleri tanımaları ve öğrenmeleri beklenir. Bunun çerçevesinde çalışmalar ve egzersizler yapılır.

İlkokul öğretmenlerinin en çok şikayet ettikleri kısım anne ve babaların bilinçsizce çocuklarına harfleri ve harflerin sıralamasını öğretmeleridir, zira çocuklar bir konuyu öğrendikten sonra o konunun yanlış olduğunu çocuklara kabullendirmek ve hatta doğrusunu öğretmek oldukça zordur. Zaten onlar bir çok anne ve babanın bildiği gibi harf değil sestir aslında, sırası ve okunuşları da zaten çoktan değişmiştir.

Kırtkırtla  ekibinin sizler için hazırladığı bu sayfalar ile çocuklarınızın ses eğitimini destekleyebilir ve geliştirebilirsiniz.

Resimler üzerine kurulmuş olan çalışmalarımızın bir diğer amacı ise resimlerdeki nesnelerin, eşyaların vs. isimlerini çocuklarınıza öğretmek ve onların kelime dağarcıklarını genişletmektir. Çünkü bu çalışmalarda çocuklarınızın bilmediği bir çok kelime karşısına çıkacaktır ve resim yardımı ile bu kelimeleri rahatlıkla öğreneceklerdir. Bu sayede de beyin hücrelerine sürekli ileti ve uyarı gönderilen çocuklarınızın zeka gelişimleri de normalden daha hızlı olacaktır.

Çocuklarınıza her açıdan katkıda bulunacak olan bu sesler çalışma sayfalarımızı bilgisayarlarınıza ücretsiz olarak indirebilir ve çıktısını alabilirsiniz. Artık ses eğitimi için fazlaca para harcamanıza gerek yok…

Sesler çalışma sayfalarımızın içerisindeki resimler çocuklarınızın bildiği sesler olacaktır. Bu sayfada konusunda uzman olan ekibimizin çocuklarınız için hazırladığı Sesler Okuma Yazma çalışma sayfalarını bulabilirsiniz.

Etkinliklerimizi indirmek için farenin sağ tuşuna tıklayıp farklı kaydet diyerek dilediğiniz yere kaydedebilirsiniz.

Başarılı bir çocuk yetiştirmeniz dileği ile…

 

TEPKİNİZ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  sevd_m
  SEVDİM
 • 0
  e_lend_m
  EĞLENDİM
 • 0
  _z_ld_m
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  _a_irdim
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  kizdim
  KIZDIM
İlginizi Çekebilir
hareketli kağıt etkinliği -okul öncesi