1. Anasayfa
 2. BİLİŞSEL GELİŞİM

TANGRAM-2


0

                ÇOCUKLAR İÇİN TANGRAM;

Tangram kare şeklinin belli kısımlarından kesilerek elde edilen farklı büyüklüklerdeki geometrik şekillerden oluşan, amacı sadece bu geometrik şekilleri kullanarak yeni bir şekil elde etmek olan bir oyundur. Matematik üzerine kurulu olan tangram oyunu en çok matematiksel zekanın gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Çocuklar tangram ile hem geometrik şekilleri çok daha iyi kavrayacak, hem de o şekillerin nasıl oluştuğunu anlayacaktır.

Tangram çocuklar için zeka geliştiren oyunlar sıralamasında ilk sıralardadır fakat maalesef ki bir çok anne bana tangram oyununun ne olduğunu bilmemektedir. Böyle bir oyunun var olduğunun farkında bile değildir. Çocuklar için üst düzey bir zeka egzersizi olmaktadır. Yeni şekiller bulmak için çocuklar oyuna konsantre olmalı, iyi ve dikkatli bir şekilde düşünmeli ve yaratıcılığını kullanmalıdır. Yaratıcılık geliştirme konusunda da bir çok oyundan daha iyi yerdedir.

         AİLE İÇİ ETKİLEŞİM

Anne ve babalar çocukları eğlenerek vakit geçirsin ,eğlenirken hem zeka hem de yaratıcılıkları gelişsin istiyorlar ise tangram tam da onların aradıkları türden bir oyundur. Tangram ile anne ve babalar da oyuna katılabilir ve çocukları ile iyi bir vakit geçirmiş ve onlar ile paylaşımda bulunmuş olabilirler.

 

Anne ve babaların çocuklarına tangram oynatırken en fazla dikkat etmeleri gereken konu onlara yol gösterebiliyor olmalarıdır. Çünkü çocukların bir oyunu başarmaları ve hatta ondan zevk almaları için o oyunun mantığını çok iyi bir şekilde kavramaları gerekmektedir. Bunun için de en güzel yol ise çocuklar için hazırlanmış basit tangram şablonlarını kullanmalarıdır. Bu şablonlar sayesinde çocuklar oyunun mantığını öğrenirken zorluk çekmeyecekler ve kolayca kavrayacaklardır. www.kirtkirtla.com sitesi uzmanları tarafından çocukların kullanabileceği bir çok tangram şablonu hazırlamış ve siz değerli anne ve babaların huzuruna sunmuşlardır. Sizlere ise kalan tek şey onların bilgisayarlarınızdan çıktılarını almalarınız ve çocuklarınızın oynamasını sağlamanızdır.

Okumaya Devam Et
TEPKİNİZ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  sevd_m
  SEVDİM
 • 1
  e_lend_m
  EĞLENDİM
 • 0
  _z_ld_m
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  _a_irdim
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  kizdim
  KIZDIM
İlginizi Çekebilir