0

 

Uzaktan Eğitim sürecinde ücretsiz içeriklerimizle yanınızdayız :)

Uzaktan Eğitim Bu hayvanlar bir alem ‘ Kedi’ Veli bülteni ve çalışma sayfaları için tıkla.

Uzaktan Eğitim Bu hayvanlar bir alem ‘ Kedi’ Günlük Eğitim akışı ve günlük planı için tıkla.

 

 

Miyavv!
Merhaba ben KEDİ. Dün doğdum, üç kardeşimle beraber. Henüz göremiyorum. Birkaç gün içinde gözlerim görmeye başlayacakmış. Çok merak ediyorum; kardeşlerimi, ailemi, yaşadığım yeri..
Annem bizi yalayarak temizliyor. Yakında biz de öğrenecekmişiz temizlenmeyi, o zaman kendi kendime patilerimi yalayabilirmişim.
Annem, geceleri çok iyi görebileceğimi söyledi. Gözlerimizde fazladan bir tabaka olduğu için geceleri ayna gibi parlıyormuş. Böylece geceleri etrafımızı görmede zorlanmıyormuşuz. Bu gerçekten harika!
Annem bize yeni bilgiler öğretiyor. Kısa mesafeden atlayınca fren yapamıyor muşuz. Bu da bizim için zararlı olabilirmiş. Uzun mesafeden atlayınca fren yapmamız daha kolaymış. Annem; ‘Kuyruğumuzu denge sağlamak için kullanmalıyız’ diyor. Vücudumuzu da paraşüt gibi kullanırsak yere yavaşça düşeriz, diye de ekliyor.
Artık büyüdüm ve sevimli bir kedi oldum. Yaşadığım yerde Umut adında bir çocuk var. Umut bazen ziyaretime geliyor. Gelirken yumak da getiriyor. Beraber oynuyoruz. Bu yumaklar ne güzel oyuncaklar.

 

 

 

 

 

 

Okumaya Devam Et
TEPKİNİZ
 • 2
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 3
  sevd_m
  SEVDİM
 • 1
  e_lend_m
  EĞLENDİM
 • 0
  _z_ld_m
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  _a_irdim
  ŞAŞIRDIM
 • 2
  kizdim
  KIZDIM
İlginizi Çekebilir