1. Anasayfa
 2. ETKİNLİKLER

Yaz tatilinde ne okuyalım,ne okutalım,ne izleyelim ?


0

Yaz tatilinde ne okuyalım ne okutalım ne izleyelim

Yaz tatilinin birinci haftası bitti ve işte ikinci haftasına giriyoruz.İlk hafta her ne kadar “Heyooo işte tatil ! Tatil! Daha çok tatil ! Hep tatil ! ” çılgınlığıyla ,vaktin nasıl geçtiğini pek anlamadan geçirsek de,artık yavaş yavaş çocuklar sıkılmaya ,biz anne babalar da ” Allah’ım koca tatil napacağız bu çocuklarla ?” diye kara kara düşünmeye başladık.

Bu yüzden kırtkırtla ekibi olarak ,size bir nebze fikir olur belki diye “haftalık kitap,animasyon ve çocuklarınızla kaliteli vakit geçirmenizi sağlayacak etkinlikler” paylaşacağız. Bu etkinlikleri , biz de bizim afacanlarla yapacağımızdan arada sırada bizim resimlerimizi de görmeniz mümkün :) Tabi biz de sizin resimlerinizi heyecanla bekliyor olacağız .

Öyleyse başlayalım ,

Haftanın Animasyonu –  FERDİNAND

Ferinand ; çicek koklamayı , arenalarda dövüşmekten daha çok seven bir boğadır.Tam anlamıyla sevgi kelebeği olan bu boğanın görünüşü ise tam tersini söylemektedir.Bu tatlı boğanın kaderini nasıl değiştirdiğini ,iyiliğin, güzelliğin kötülüğe nasıl üstün geldiğini tüm ailenizle birlikte gönül rahatlığıyla izleyebilirsiniz.İzledikten sonra hem görselliği,hem konusu , hem de muhteşem müzikleriyle muhtemelen tadı damağınızda kalacak bir yapım.

İyi seyirler…!

Haftanın Kitabı – (2-6 yaş) -Kibar /Süper Kahraman Ben

1001 çicek yayınlarından çıkmış bu pek tatluş kitaba benimkiler bayılıyor valla . Çünkü kitabımızın kahramanı Ben süper kahraman oluyor,bilirsiniz çocuklar süper kahraman hikayelerine bayılır.Biz anne babaları ilgilendiren kısmı ise , mesaj verme kaygısı taşımadan kibar olmanın aslında nasıl bir süper güç olduğunu anlatıyor.

Kitabın endikasyonları ; çocuklarınız “Anneeeee,su ver !”diye çığırmak yerine ,”Anneciğim,su verir misin?” demeye başlar.

Kitabın yan etkileri; bundan sonra çocuklara asla emir kipi bildiren cümleler kuramayacaksınız,çünkü kurarsanız hemen fonda şu ses işitilecek “Anne ,unuttun mu ? Kibar olmalıyız.”

Haftanın Kitabı- (7-9 yaş) – İbn-i Sina ve Minik Düşmanlar

Timaş çocuğun Dedemin Masal Krallığı diye bir serisi var. Didem Demirel kaleme almış,iyi ki de almış,Hem anlatımı hem de çizimleriyle Mimar Sinan ,İbn-i Sina ,Battani ve diğer kıymetlilerimiz ancak bu kadar güzel ve çocukları sıkmadan anlatılabilirdi.Biz okuduk ve acayip beğendik,bilgilendik.

Haftanın Kitabı – (10 yaş ve üzeri ) – Asık Suratlı Çocuk

Kitabımızın kahramanı Mert biraz farklı yani herkesin korktuğu şeylerden korkmuyor ama öyle enteresan korkuları var ki ,okuduktan bir süre sonra sizi de evhamlandırmıyor değil. Gömlek giyerken “Ay sahiden düğmeleri kopup ,bir şekilde ağzıma kaçıp boğulmama sebep olabilir mi ki?”diye düşünüyorsunuz. Ama herkesin korktuğu şeylerden korkmaması bir gizemi çözmesine , insanları mutlu etmesini sağlıyor ve Mert bu gizemi çözerken siz de maceradan maceraya koşuyorsunuz.

Öyleyse iyi okumalar :)

Yaz tatilinde ne okuyalım ne okutalım ne izleyelim

Haftanın Etkinlikleri

Pazartesi, birlikte kek ve limonata yapın ve kendinizi bir ağaç altına atın.Gözlerinizi kapatıp neler duyduğunuz hakkında konuşun.

Salı, evinizdeki tüm kitapları koltuğun üzerine dizin,eğer üşenmezseniz küçük not kağıtlarından para hazırlayın,çocuğunuz kitapçı olsun ve gidip ondan kitap satın alın. “Kitapçı bey ,bana içinde ejderhalar olan bir kitap lazım, yardımcı olabilir misiniz? veya oğlum için arabalarla ilgil ibir kitap arıyorum ,ne önerirsiniz ? ” diye sorularak oynanmalı ki daha eğlenceli olsun ve siz de sıkılmayın.

Çarşamba, hava güzelse su  tabancalarını doldurup ,su savaşı yapın.Su tabancanız yoksa,bir pet şisenin kapak kısmını delerek kendi su tabancanızı yapabilirsiniz.

Perşembe, en yakınınızdaki bir kütüphaneyi ziyaret edin.

Cuma, bir deney yapın.

Cumartesi, yatakta sevgi tostu yapıp ,ardından bol kahkahalı gıdıklamacılık oynayın.

Pazar :) Pazar da tatil günü ,ne yapacağınız size kalmış .

Musmutlu ,bol eğlenceli ve öğrenmeli tatiller !

 

 

ÇOCUKLARINIZLA VAKİT GEÇİRMENİZ İÇİN 73 ÖNERİ

 

TEPKİNİZ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  sevd_m
  SEVDİM
 • 0
  e_lend_m
  EĞLENDİM
 • 0
  _z_ld_m
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  _a_irdim
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  kizdim
  KIZDIM
İlginizi Çekebilir
gelişim dosyası kapak