1. Anasayfa
 2. ANA SAYFA

ZEBRA


0
ZEBRA BİLGİ SAYFASI
ZEBRA_BU HAYVANLAR BİR ALEM

ZEBRA BİLGİ SAYFASI ÇIKTI ALMAK İÇİN TIKLAYIN ;)

ZEBRA

Selam  arkadaşlar beni tanıdınız mı? durun biraz kendimden bahsedeyim bakalım bulabilecek misiniz beni? siyah beyaz çizgili bir postum var.Beni görenler uyumak için pijamalarımı giydiği düşünebilir. B yelelerim var ve büyük kulaklarım. Atlar uzaktan akrabalarımdır. Beni atlar ve eşeklere benzetirler. Evet evet bildiniz . Ben ZEBRA YIM .

Ben ve ailem Afrika da otlak bölgelerde yaşarız. Pek orman içinde dolaşmayı sevmeyiz. evimizin etrafında seyrek ağaçlar vardır.Arkadaşlarımız antiloplar ve zürafalarla beraber yaşarız. Ailecek dolaşmayı çok severiz. Siz de ailenizle dolaşmayı seviyor musunuz?bazen dolaşırken ailemizden biri kaybolursa onu buluncaya kadar günlerce ararız. biz birbirimizi çok severiz.

gözlerimiz çok kesindir , burnumuzda çok iyi koku alır. Bu sayede hem yemek bulabiliriz . Hem de yaklaşan bir tehlikeyi hemen fark edebiliriz.Tehlike anında bütün aile bir arada bulunuruz. postumuzda ki çizgiler bir arada olduğumuz da aslanların kafasını karıştırır.Böylece kendimizi daha kolay koruya biliriz.

Ben ve ailem çok iyi koşucularız. Bazen antiloplarla yarış yapıyoruz. Çok eğlenceli oluyor. Arkadaşlarımla oyun oynamak çok güzel.Biz ovalarımızda arkadaşlarımızla çok mutluyuz.

 Sizinle tanıştığıma çok sevindim.antiloplar ve zürafalar beni bekliyor.Gidip biraz ovada dolaşacağız.Benim ve diğer hayvanların korunmaya ihtiyacı var.Doğaya ve çevrenizde ki hayvanlara iyi davranın onlara zarar vermeyin olur mu?Bu dünya hepimizin . Biz hep beraber yaşarken daha güzeliz.

Siyah Beyaz Çizgilerim

Çokta Hızlı Gitmelerim

Ovalarda Dolaşırım

Antiloplarla Yarışırım.

TEPKİNİZ
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  sevd_m
  SEVDİM
 • 0
  e_lend_m
  EĞLENDİM
 • 0
  _z_ld_m
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  _a_irdim
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  kizdim
  KIZDIM
İlginizi Çekebilir