1. Anasayfa
 2. KAZANIMLAR

ZEKA GELİŞİM ETKİNLİKLERİ-8


0

Zeka gelişimi bir toplumun üretkenliğini arttıran en önemli faktörlerden birisidir. Gelişmiş zekalı bireylerden oluşmuş toplumlar ileri medeniyet seviyesine oluşmada itici güçtür. Bu gücün oluşması için en önemli basamak ilk çocukluk ve okul öncesi dönemdir.

İnsan zekası gelişimin en fazla olduğu okul öncesi dönemlerde anne ve babalar sürekli çocuklarını zekalarını geliştirecek çalışmalara yönlendirmelilerdir. Bu çalışmada okul öncesi dönemde çocuklarımızın gördüklerini anlamlardırmasında önemli bir katkı sağlamaktadır.

Bu sayfada bulacağınız çalışmalar özellikle okul öncesi çağı çocuklarına göre hazırlanmıştır. Çocukların beyinlerini çalıştırarak zeka gelişimlerini olumlu yönde etkileyecektir. Özellikler IQ testleri gibi çocuklar için uygulanan zeka testleri sorularından örnekler alınmış ve bu örneklerden yola çıkarak hazırlanmıştır. Bu soruları çözerken belki ilk etapta zorlanacak olan çocuklarınız ilerleyen aşamalarda beyinlerini ve algılarını nasıl kullanmaları gerektiklerini öğrenecekler. Erişilen sonuca sizler bile inanamayacaksınız.

kirtkirtla.com ekibi olarak hazırladığımız tamamı özgün olan zeka gelişim testlerinin tamamını ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirebilir ve çıktılarını alarak çocuklarının gelişimlerine katkıda bulunabilirler.

 

ZEKA GELİŞİM ETKİNLİKLERİ-1

ZEKA GELİŞİM ETKİNLİKLERİ-2

ZEKA GELİŞİM ETKİNLİKLERİ-3

ZEKA GELİŞİM ETKİNLİKLERİ-4

ZEKA GELİŞİM ETKİNLİKLERİ-5

ZEKA GELİŞİM ETKİNLİKLERİ-6

ZEKA GELİŞİM ETKİNLİKLERİ-7

 

TEPKİNİZ
 • 1
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  sevd_m
  SEVDİM
 • 0
  e_lend_m
  EĞLENDİM
 • 0
  _z_ld_m
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  _a_irdim
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  kizdim
  KIZDIM
İlginizi Çekebilir
SIRADA NE VAR o ö SESİ