1. Anasayfa
 2. BU HAYVANLAR BİR ALEM

ZÜRAFA


0

ZÜRAFA

Ben bir zürafayım. Beni hemen tanıdınız değil mi? Çünkü ben karadaki en uzun boylu hayvanım. Beneklerimi görüyorsunuz değil mi? Ne kadarda çok. Bana zarar vermek isteyenler beneklerimden dolayı beni fark edemiyorlar. Boyum çok uzun olduğu için su içmekte zorlandığımı düşünüyor olabilirsiniz. Önce ayaklarımı biraz açıyorum, başımı ön ayaklarımdan aşağıya doğru uzatıyorum ve iştahla suyumu içiyorum.

Yavru zürafaların boyu sizde uzun olsa da kendilerini korumakta zorlanıyorlar. Bu yüzden annelerinin yanından hiç ayrılmıyorlar. Tehlike anında annelerinin bacaklarının altına giriyorlar.

Siz en çok ne yemeyi seversiniz?

Ben ağaçların çiçek ve yapraklarını yemeyi severim. En çokta akasya ağacının çiçek ve yapraklarını yemeyi severim.

Sizin sınıfta nöbetçi oluyor mu? Bizde nöbetçi zürafalar oluyor. Rahat uyuyabilmemiz için içimizden birisini nöbetçi seçiyoruz. Nöbetçi zürafa tehlike anında uyuyanları haberdar ediyor. Bu gece nöbet sırası bende imiş.

Sizler uyurken başınızı yastığa koyarak uyuyorsunuz. Bense boynumu arka gövdemin üzerine koyarak uyuyorum. Uyku saatini bu şekilde ayakta dinlenerek geçiriyorum, bütün zürafalar gibi. Uyku saatiniz gelince uyumayı unutmayın. Ben nöbet tutmaya gidiyorum, görüşmek üzere, hoşçakalın :)

Okul öncesi, okul öncesi etkinlik, okul öncesi bilmece, okul öncesi boyama, okul öncesi oyunlar, okul öncesi deneyler, okul öncesi sanat etkinliği. Okul öncesi şarkılar, okul öncesi çizgi çalışması, anasınıfı, anasınıfı deneyleri, anasınıfı etkinlik, anasınıfı boyama. Anasınıfı çizgi çalışması, anasınıfı bilmece, anaokulu bilmeceleri, anaokulu bilmeceleri

TEPKİNİZ
 • 2
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  sevd_m
  SEVDİM
 • 1
  e_lend_m
  EĞLENDİM
 • 0
  _z_ld_m
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  _a_irdim
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  kizdim
  KIZDIM
İlginizi Çekebilir